• I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu" dla kalsy 2b

• 27.05.2019 16:09
        • MAMY TO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu" dla kalsy 2b !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Już 4 czerwca "Szkoła na widelcu" odwiedzi naszą szkołę, w której Grzegorz Łapanowski poprowadzi dla klasy 2b pokaz kulinarny i wręczy wspaniałe nagrody!!!

Kochani, ogromne gratulacje dla całej klasy 2b wraz z panią wychowawczynią Małgorzata Mroczką -koordynatorem programu "Szkoła na Widelcu" w naszej szkole.!

To nagroda za ogromna pracę, ale także i kolejny krok do poszukiwania źródeł zdrowego jedzenia.

Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Szkoła na widelcu i Grzegorz Łapanowski nie możemy się Was doczekać!
          Zapraszamy do naszego pięknego Jasła!

Wyniki konkursu: Wyniki konkursu

• WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE MUZYCZNYM

• 27.05.2019 13:42
        • Nasze uczennice Hania Schabińska z klasy 2A i Weronika Różycka z klasy 2B zdobyły wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO” pod hasłem „Na ludową nutę

Serdeczne gratulacje dla dziewczynek – uczniowie i wychowawcy: Aleksandra Sokołowska i Małgorzata Mroczka

• OWOCOWE CZARY MARY

• 27.05.2019 13:16
        • Uczniowie z klasy 2B – Laura Piekarz, Blanka Smagacka i Kacper Żyra  zdobyli wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie „OWOCOWE CZARY MARY”.

Musieli się wykazać umiejętnością obierania, krojenia i dekorowania. Z zakupionych owoców i warzyw wykonali bezludną wyspę z dużą ilością drzew, krzewów i zwierząt. Na drzewie można dojrzeć gniazdo ptaka. Na wyspie znajdują się jeże, myszki. Do wyspy dopłynął rozbitek. Z pozostałych produktów wykonali szaszłyki owocowe i ozdobili je świeżą miętą.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć.Owocowe czary mary

Laura, Blanka i Kacper jestem z Was dumna.

Wychowawca – Małgorzata Mroczka
        • DZIECI UCZĄ DZIECI  „Pasta brokułowa”  warsztaty kulinarne w ramach programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”
        • DZIECI UCZĄ DZIECI „Pasta brokułowa” warsztaty kulinarne w ramach programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

• 20.05.2019 13:40
        •  Uczniowie z klasy 2B- Ola, Filip i Kacper samodzielnie przygotowali składniki i wykonali pastę brokułową dla swojej klasy i dla klasy 1A i 2A. Sami podzielili się przygotowaniem potrzebnych produktów. Filip uprażył słonecznik pod opieką mamy, a Kacper zblanszował brokuła.  Pozostałe składniki pasty nie wymagały specjalnego przygotowania.

Ola, Filip i Kacper opowiadali kolegom i koleżankom o przygotowaniu produktów, a następnie wykonywali pastę, dokładnie komentując, co robią po kolei. Pasta była wyśmienita. Niepowtarzalny smak tej pasty podkreślał czosnek. Często się słyszy, że dzieci nie lubią czosnku, a nasze dzieciaczki chętnie się częstowały kanapkami z pastą. Nawet podchodziły po kanapki kilka razy.

Serdecznie dziękuję dzieciom za przygotowanie pasty,  ich rodzicom za zakupienie potrzebnych składników, a pani Halince i Oli za błyskawiczne robienie kanapeczek, bo chętnych na kromeczki nie brakowało..

Przepis:

brokuł zblanszowany i ostudzony

ser feta

słonecznik prażony

olej

2 ząbki czosnku.

Wszystkie składniki zblendować. Gotową pastą smarować kromki razowego chleba.

Galeria: Pasta brokułowa

Koordynator – Małgorzata Mroczka

• PRZEKŁADANIEC JOGURTOWY

• 10.05.2019 10:45
        • Uczniowie z klasy 2B zatęsknili za warsztatami kulinarnymi.  TYm razem realiozując zadania programowe "Szkoły na widelcu" wykonywali przepyszny deser, smaczny i zdrowy.
          Do pucharków wlewali połowę jogurtu, przekładali warstwą drylowanych lub mrożonych wiśni, które delikatnie pokrywali kolejną warstwą jogurtu. A sam wierzch deseru posypywali prażonymi  na suchej patelni płatkami migdałowymi i dekorowali listkami świeżej mięty. Większość uczniów swoje desery urozmaiciło różnymi suszonymi owocami i bakaliami, a nawet świeżymi truskawkami. W młodszych klasach pachniało wiśniami, świeżą miętą i bakaliami.

Wiśnie to owoce, które pomagają w łagodzeniu schorzeń pęcherza moczowego i są doskonałym środkiem na bezsenność. Urzekają swoim oryginalnym smakiem, ale tylko te, które rosną w Polsce. Zawierają pokaźną ilość przeciwutleniaczy, które chronią organizm przez nowotworami i procesem starzenia.  gdyż neutralizują wolne rodniki .

Mięta ma zbawienny wpływ na podrażnienia układu pokarmowego. Wykazuje działanie rozkurczające mięśni gładkich przewodu pokarmowego.  Jest niezastąpiona w leczeniu problemów trawiennych, takich jak wzdęcia czy zaparcia.  To wszystko dzięki zawartości mentolu, obecnego w liściach mięty, który ogranicza wydzielanie żółci. Mięta ma również właściwości antybakteryjne i antywirusowe. Wspomaga walkę z bakteriami, które wywołują dolegliwości układu pokarmowego, a także z Salmonellą, e-coli i gronkowcem złocistym.  Wykazuje również działanie uspokajające – herbatę z mięty podaje się również w sytuacjach stresujących.

Zachęcamy do wykonania zdrowego przekładańca jogurtowego w swoich domach dla swoich bliskich. Dzieci to potrafią. A wspólne przygotowywanie posiłków ma wyjątkową moc w relacjach rodzinnych.
          Galeria: Jogurtowy przekładaniec

Koordynator – Małgorzata Mroczka