Warsztaty z sędzią Anna Maria Wesołowską

17.04.2024 15:29

16 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach z panią sędzią Anną Marią Wesołowską. Pani Anna Maria Wesołowska- prawniczka, sędzia w stanie spoczynku, inicjatorka programu uczestniczenia młodzieży w rozprawach sądowych jako formy edukacji prawnej, osobowość telewizyjna, znana z serialu ” Sędzia Anna Maria Wesołowska” poruszyła temat odpowiedzialności nieletnich w świetle obowiązujących ustaw. Mówiła także o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi we współczesnym świecie. Przypomniała uczniom ich obowiązki wobec rodziny i szkoły. Ochotnicy- przyszli prawnicy, mogli przymierzyć togę pani sędzi, a także potrzymać łańcuch sędziowski. Na koniec, pani sędzia wręczyła dzieciom zdjęcia z autografem. Pozwoliła też sfotografować się ze wszystkimi klasami obecnymi na spotkaniu.

Konkurs plastyczny - ,,Moja wymarzona złota rybka”

11.04.2024 09:15
      W ogólnopolskim konkursie plastycznym wzięło udział 2 uczniów z klasy 1a. Dzieci wykonały piękne prace, które zostały przekazane do organizatora konkursu „Muzeum Złotej Rybki” w Krzemiennej. Konkurs miał na celu zainteresowanie dzieci tematyką środowiska wodnego. Dodatkowo zachęcał do rozwijania umiejętności plastycznych, kreatywności i wrażliwości estetycznej.
      Uczestnicy otrzymali Dyplom okolicznościowy oraz bezpłatny bilet wstępu do Muzeum Złotej Rybki.

Autochodzik – bawi i uczy w klasie 1a

10.04.2024 08:44
       3 kwietnia uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach interaktywnych pt ,, Z Autochodzikiem – nauka i zabawa” prowadzonych przez panią funkcjonariuszkę Straży Miejskiej. Celem spotkania było nabycie przez dzieci wiadomości i umiejętności związanych z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym. Dzieci poznały podstawowe przepisy ruchu drogowego, nauczyły się rozpoznawać znaki drogowe oraz nabyły umiejętność poruszania się po drodze w charakterze pieszego. Mogły wcielić się w rolę kierowcy radiowozu straży miejskiej, sprawdzały jak steruje się sygnalizacją świetlną, a także jak zatrzymuje się samochody na drodze. Była to wspaniała lekcja i super zabawa, którą nasi uczniowie zapamiętają na długo.

Klasa 1 przygotowania do Wielkanocy.

28.03.2024 08:49
      Klasa pierwsza  przygotowywała się do Świąt Wielkanocnych poprzez poznawanie tradycji i kolorowanie  pisanek. Kolorowanie duzych pisankowych wzorów stało się prawdziwą przyjemnością, a każde dziecko mogło dać upust swojej kreatywności, tworząc unikalne dzieło sztuki.
      Z niecierpliwością czekamy na kolejne okazje do wspólnego tworzenia, odkrywania i celebracji naszych pięknych tradycji. Wszystkim życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych i bardzo mokrego Śmingusa Dyngusa!

Klasowy konkurs pięknego pisania.

14.03.2024 12:14
      Uczniowie klasy 1 brali udział w klasowym konkursie pięknego pisania, który miał na celu utrwalanie poznanych liter oraz rozwijanie umiejętności pięknego i czytelnego pisania. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem. Prace uczniów zostały oceniane pod kątem czytelności, estetyki i poprawności pisowni.
      12 marca odbyło się ogłoszenie wyników. Wszystkie prace zostały pozytywnie ocenione, lecz wśród nich zostali nagrodzeni uczniowie: I miejsce – Ewa Szewczyk II miejsce – Victoria Musiał III miejsce – Antonina Pałasz Wyróżnienie – Kacper Rec
      Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.