Moja wymarzona, wakacyjna podróż- konkurs plastyczny!

18.06.2021 11:30

Konkurs Plastyczny "Moja wymarzona, wakacyjna podróż" został zorganizowany przez MDK w Jasle z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.Wzięli w nim udział uczniowie klas I-VI szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego.

I kategorii wiekowej (uczniowie klas I-III szkół podstawowych) nagrodę otrzymała uczennica klasy Ia Emilka Chomiszczak

Wyróżnienie otrzymał równiez uczen klasy 1a  Michał Szopniewski:

Gratulujemy!!!!

Galeria prac:

Informacje MDK: http://mdkjaslo.pl/pl/aktualnosci/857/rozstrzygniecie-konkursu-plastycznego-moja-wymarzona-wakacyjna-podroz

WYRÓŻNIENIA w III Powiatowym Konkursie plastycznym ,,KOBIETY POPKULTURY"

11.06.2021 13:14

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle po raz trzeci zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów klas VII-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego pod nazwą ,,Kobiety Popkultury".  Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie znanej postaci kobiecej ze świata kultury, polityki, sportu lub nauki, których dokonania miały znaczący wpływ na losy ludzkości. Z naszej szkoły trzy uczennice z kl.7A wykonały prace konkursowe, a wyróżnienie otrzymały:

Małgorzata Janik oraz Katarzyna Lisowska

Prace oceniane były przez Małgorzatę oraz Bogdana Samborskich (właścicieli galerii artystycznej MalGaleria oraz członków grupy plastycznej PLAJA) oraz Alicję Romanow (nauczyciela plastyka z MDK). Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 19 maja o godz. 10.00 w MDK w Jaśle. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Gratulujemy uczennicom klasy 7A otrzymanych wyróżnień oraz znalezienia się w gronie laureatów. Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

nauczyciel plastyki

Małgorzata Szewczyk

Laureatki miejskiego Konkursu Junior Przedsiębiorczości !!!!

11.06.2021 11:52

7 czerwca w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Jaśle odbyło się rozstrzygnięcie pierwszej edycji Konkursu „Junior Przedsiębiorczości”. Ryszard Pabian, burmistrz Jasła wraz z Małgorzatą Adamską-Chmiel, zastępcą burmistrza a zarazem przewodniczącą komisji konkursowej, wręczyli zwycięzcom nagrody.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VIII miejskich szkół podstawowych, a jego celem było pobudzenie wyobraźni i rozwijanie umiejętności do przekształcania kreatywnych pomysłów w przedsiębiorcze działania.

Do projektu przystąpiło pięć jasielskich szkół podstawowych:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle;
      2. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej;
      3. Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle (Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle);
      4. Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle);
      5. Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle (Szkoła Podstawowa nr 8 im. Ks. Stanisława Konarskiego).

Po najwyższą nagrodę sięgnęły uczennice klasy 8 naszej szkoły:

GRAŻYNA SCHABIŃSKA –  ZSM 1 – tytuł pracy: ,,Bąbel mania’’- produkty drogeryjne;

Wyróżnienie otrzymała:

EWA WARCHOŁ ZSM 1 – tytuł pracy: Przetwórstwo „Pommier”;

Jestesmy z Was bardzo dumni!!!!!

Więcej informacji:  https://um.jaslo.pl/pl/znamy-juniorow-przedsiebiorczosci/

Gratulujemy!

Nagroda w konkursie "Rodzinna majówka"

01.06.2021 14:57
      Gratulacje dla uczennicy Julii Dyląg z klasy 1A za zdobycie nagrody w konkursie plastycznym  "Rodzinna majówka"organizowanym przez JDK. Praca przedstawia spędzanie wolnego czasu z rodziną.
      Dziękuję serdecznie pozostałym uczniom z klasy 1A, którzy wzięli udział w konkursie: Emilii Chomiszczak, Nikolii Gryga, Emilowi Szymczak i Laurze Hendzel.
      Zachęcamy innych uczniów do udziału w konkursach.

wychowawca: Małgorzata Mroczka