• Godzina kodowania 2020

11.12.2020 09:11
      W tym roku obchodzenie Tygodnia Edukacji Informatycznej 6-13.12.2020 (CSEdWeek) w ramach inicjatywy code.org ma inną formą. Ze względu na to, że większość uczniów i nauczycieli pracuje w domu, uczniowie kodują  zajęcia interaktywne on-line.
      Klasa 1a, która uczy się kodować realizując innowacje  "Kodujemy z Uczymy dzieci programowac" bierze udział w tegorocznej Godzinie kodowania.

Celem Godziny Kodowania nie jest wyszkolenie kogokolwiek na eksperta informatyki w ciągu godziny. Godzina wystarczy jednak by dowiedzieć się, że informatyka jest przyjemna i kreatywna, dostępna w każdym wieku, dla wszystkich uczniów, niezależnie od środowiska i doświadczenia.
    • Code week 2020

11.12.2020 08:45

Nasza Szkoła i Przedszkole juz po raz 5 brały udział w  Europejskim Tygodniu Kodowania – CodeWeek 2020, zgłaszając swoje inicjatywy na mapie UE CodeWeek.
      Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do sukcesu Polski na arenie europejskich zmagań z zakresu programowania..

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest to inicjatywa społeczna realizowana przez ochotników, którzy jako ambasadorzy Tygodnia Kodowania propagują programowanie w swoich krajach.

Dziękujemy wszystkim za udział w lekcjach programowania.

3 Miejsce w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Pływaniu - XVIII Family Cup

10.12.2020 13:28
      Hubert Matiaszewski - uczeń klasy VIIIa zajął wysokie 3 miejsce w  stylu dowolnym  i pobił swój rekord życiowy -13,75
      oraz 4 miejsce w  stylu zmiennym- czas 1:25:03
      podczas Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Pływaniu - XVIII Family Cup które odbyły się 05.12.2020r.
      GRATULUJEMY!!!

Sukcesy uczniów w XIV Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży w Jasielskim Domu Kultury

21.12.2020 14:14

Uczniowie naszej szkoły corocznie uczestniczą w konkursie plastycznym organizowanym przez JDK. W tym roku szkolnym zaproponowano tematykę patriotyczną w dwóch kategoriach wiekowych:

klasy 1-4 ,,Kocham Cię moja Ojczyzno" oraz

klasy 5-8 ,,Plakat z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej".

Na konkurs wpłynęło łącznie 66 prac z 9 szkół z powiatu jasielskiego. W naszej szkole prace konkursowe wykonało sześcioro uczniów, w tym dwie uczennice znalazły się w gronie laureatów:

Emilia Chomiszczak  z kl. I A - wyróżnienie w kategorii klas 1-4

Brygida Lechwar z kl. 6A  nagroda  w kategorii klas 5-8

Gratulujemy !!!

Małgorzata Szewczyk

Sukcesy uczennic w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży ze szkół jasielskich

26.11.2020 09:10

Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.  Zadaniem uczniów klas było wykonanie plakatu na temat: ,,Wojna polsko-bolszewicka i Bitwa Warszawska 1920".  Celem konkursu oprócz rozbudzania inwencji twórczej jest edukacja i kształtowanie postaw patriotycznych, szczególnie u najmłodszych mieszkańców naszego miasta i powiatu.

Trzy uczennice naszej szkoły znalazły się w gronie laureatów:

W kategorii klas I-III -  Marlena Gotfryd z kl. III a - wyróżnienie

W kategorii klas IV-VIII:

Zuzanna Wiśniowska z kl. 7B - II miejsce

Katarzyna Lisowska z kl. 7A -  III miejsce

Jest  to duże wyróżnienie, z czego bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy !

Małgorzata Szewczyk