• Mistrzowie Konkursu Gastronomicznego dla szkół podstawowych

      Mistrzowie Konkursu Gastronomicznego dla szkół podstawowych

      24.04.2024 10:00
      W dniu 19.04.2024r. w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Piotrowskiego odbyła się I edycja Konkursu Gastronomicznego dla szkół podstawowych.  
      Mistrzem została drużyna z naszej szkoły w składzie: Maria Kasprzyk oraz Kacper Żyra.
      Nie mogło być inaczej !!! Nasi Mistrzowie z kl. 7b Marysia  i Kacper są przecież zwycięzcami ogólnopolskiej "Szkoły na widelcu" sprzed 4 lat.
      Konkurs polegał na wykonaniu jak i zaserwowaniu tradycyjnych podkarpackich proziaków.  Każda z drużyn miała swojego "anioła stróża"  z klas 3c i 1c z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych.  W jury zasiadła Pani Justyna Kosiba - właścicielka restauracji Słodko-Słono u Zofii, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle - pani Agnieszka Chłopek oraz przedstawiciel grona pedagogicznego - pani Edyta Jamrogiewicz.
      Drużyny pracowały na wyrównanym poziomie, w fantastycznej atmosferze, ale na koniec prac musieli zostać wyłonieni zwycięzcy.
      Jestesmy dumni! Gratulacje!
      Galeria: 
    • Udział uczennic klay 7b w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Kobiety Popkultury"

      Udział uczennic klay 7b w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Kobiety Popkultury"

      22.04.2024 14:13
      Udział uczennic klas siódmych
      w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Kobiety Popkultury"

                      W bieżącym roku szkolnym odbyła się kolejna edycja tego konkursu plastycznego skierowanego do uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.
                      Celem konkursu jest uchwycenie unikalności szeroko rozumianej twórczości kobiet angażujących się w sztukę, kulturę, naukę, politykę, sport itp. oraz przybliżenie tych postaci i ukazanie, w jaki sposób wywarły wpływ na losy ludzkości, politykę lub rozwój sztuki (sztuki plastyczne, muzyka, literatura, teatr, film itd.) a ich twarze stały się powszechnie rozpoznawalne. Konkurs ma także na celu zachęcenie do poszukiwań twórczych oraz przybliżenie pojęcia ,,Ikona popkultury".
                      Konkurs spotkał się z zainteresowaniem uczennic z klas siódmych, które wykonały prace konkursowe na wymaganym formacie 50x70 cm. Były to: Emilia Wickowska, Laura Piekarz, Aleksandra Woźniak oraz Julia Gajoska, które przedstawiły kolejno: Marię Skłodowską- Curie, Emmę Watson, Lanę Del Rey oraz Igę Świątek. Uczennice, oprócz portretu tych postaci, starały się także umieścić charakterystyczne atrybuty, aby w pełni oddać charakter ich  działalności.
                      Udział w konkursie wymagał zaangażowania oraz poświęcenia wolnego czasu, ale był także okazją do rozwijania umiejętności plastycznych oraz działania twórczego, co wpływa na wszechstronny rozwój osobowości. Cieszymy się, że nasze uczennice przystąpiły do tego konkursu i życzymy im dalszego odkrywania w sobie różnych talentów!!!
      Małgorzata Szewczyk
       
      Galeria: 
    • „Hazard? Nie daj się wciągnąć!"

      „Hazard? Nie daj się wciągnąć!"

      17.04.2024 12:18
       Uczniowie klas 7a I 7b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!" Jest to akcja edukacyjna Krajowej Administracji Skarbowej skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół ponadpodstawowych.
      W ramach akcji uczniowie uczyli się:
      • czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach
      • zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych
      • skutki uzależnień od hazardu
      Galeria: 
    • Wyróżnienie w konkursie: Lajkuję- nie hejtuję!

      Wyróżnienie w konkursie: Lajkuję- nie hejtuję!

      05.04.2024 18:51
      26 marca 2024 r. w siedzibie Powiatowej Komendy Policji w Jaśle uczeń klasy 7b Michał Baumgartner otrzymał wyróżnienie w  IV Powiatowym Konkursie Plastycznym "Lajkuję- nie hejtuję". Gratulujemy!
    • Asamblaż jako forma sztuki współczesnej w klasie 7A i 7B

      Asamblaż jako forma sztuki współczesnej w klasie 7A i 7B

      18.03.2024 09:18

            Uczniowie klas siódmych na lekcjach plastyki omawiali różne formy sztuki współczesnej, m.in. asamblaż i instalację. Tematyka ta zainicjowała aktywność twórczą uczniów, którzy podjęli się wykonania własnych projektów asamblażu. Jest to  odmiana trójwymiarowego kolażu złożonego z różnych przedmiotów lub ich fragmentów połączonych w całość na płaszczyźnie lub w formie przestrzennej podobnej do rzeźby. Praca złożona jest z różnego rodzaju przedmiotów, np. codziennego użytku, bezużytecznych fragmentów (rzeczy zużyte, zepsute), form naturalnych (drewno, zasuszone rośliny) a nawet odpadów.

                  Uczniowie pracowali w małych grupach, gromadzili materiały, wspólnie planowali proces tworzenia dzieła, uzgadniali koncepcję, dokonywali podziału obowiązków. Można było zauważyć duże zaangażowanie wszystkich uczniów. Ta współpraca zaowocowała wykonaniem ciekawych i pomysłowych prac przestrzennych, którym uczniowie nadali oryginalne tytuły. Każda grupa zaprezentowała swój asamblaż przed klasą. Taka metoda pracy poprzez działanie na pewno utrwali wiedzę uczniów na temat asamblażu jako formy sztuki współczesnej.

      nauczyciel plastyki
      Małgorzata Szewczyk

      Galeria: