• Witamy w klasie 6b

15.09.2022 20:09

Wycieczka do Rzeszowa klasy 3A i 5B

23.06.2022 14:37

Jako ostatnie grupy wycieczkowiczów w naszej szkole, w dniu 15 czerwca udaliśmy się autokarem do Rzeszowa, stolicy naszego regionu podkarpackiego. Program wycieczki był zróżnicowany pod względem rodzaju, tematyki i atrakcyjności poszczególnych jej etapów. Naszą “rzeszowską przygodę” rozpoczęliśmy od seansu filmowego w kinie Helios “Za duży na bajki”, który świetnie wkomponowuje się w obecną sytuację i problemy młodych ludzi. Kolejnym punktem było zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w Rzeszowskich Piwnicach, która zyskała ostatnio nowy wizerunek dzięki nowocześnie przeprowadzonej modernizacji. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca jest szereg innowacji i ciekawostek w postaci gier, zabaw, łamigłówek, układanek interaktywnych, które w przystępny sposób wprowadzają zwiedzających w czasy odległej historii. Nasi uczniowie byli zachwyceni tą trasą historyczną.

Po przerwie na posiłek, który zaplanowaliśmy w Mc Donaldzie czyli ulubionym miejscu na szybkie jedzenie dla dzieci, udaliśmy się do Fly Parku. Tutaj zabawom, harcom i kontrolowanemu szaleństwu (oczywiście pod bacznym okiem instruktorów) nie było końca…i o oto generalnie chodziło.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni powróciliśmy szczęśliwie do Jasła.

Ewa Wątroba

Galeria: Kl. 5b  Kl. 3a

I miejsce w konkursie plastycznym "Lajkuję - nie hejtuję".

08.06.2022 10:56
      Sukces naszej uczennicy z klasy 5b - Blanki Smagackiej w konkursie plastycznym: "Lajkuję-nie hejtuję".  W pierwszej kategorii wiekowej- uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:

I miejsce – Blanka Smagacka (Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle)

W poniedziałek, 30 maja, laureaci konkursu odebrali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody. Gratulacje złożyli im m.in. starosta jasielski Adam Pawluś, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle Grażyna Leńczuk oraz inspektor Robert Wróbel - Komendant Powiatowy Policji w Jaśle.
      Nagrodzone prace laureatów można obejrzeć na stronie Młodzieżowego Domu Kultury

Druga edycja konkursu pn. „Lajkuję – nie hejtuję” została zorganizowana w oparciu o założenia Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2020 – 2024. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania w Internecie, uwrażliwienie na właściwe zachowanie się w cyberprzestrzeni, promocję tolerancji i postaw empatycznych, a także promocję działań przeciwstawiających się zjawisku cyberprzemocy, mowy nienawiści i handlu ludźmi

– informuje komisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

GRATULACJE!!!!

Makiety Placu Broni w klasie Vb

10.05.2022 16:26
      „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara to jedna z lektur obowiązkowych w V szkoły podstawowej. Autor opisuje w swej powieści historię dwóch grup chłopców, którzy chcą walczyć o miejsce do zabawy. Tym wyjątkowym miejscem jest Plac Broni, który tak naprawdę jest skrawkiem pustego pola pomiędzy tartakiem i kamienicami. Na zakończenie pracy z lektura uczniowie klasy Vb stworzyli makiety odwzorowujące plac. Uczniowie spisali się wyśmienicie, a prace wykonane zostały z niezwykłą starannością.

Przygotowania do Świąt w 5b

15.12.2021 14:20
      Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które prócz choinki, opłatka, prezentów, szczególnych zapachów potraw Wigilijnych, kojarzą się nam z charakterystycznym wypiekiem czyli świątecznymi pierniczkami. I takie właśnie pachnące i aromatyczne pierniczki postanowili wypiec uczniowe 5b na zajęciach kreatywnych. Dzień wcześniej przygotowali samodzielnie lub z pomocą mam ciasto piernikowe, zaś w szkole były realizowane kolejne etapy: rozwałkowywanie ciasta na odpowiednią grubość, wykrawanie rozmaitych kształtów pierników, pieczenie oraz dekorowanie przyniesionymi dodatkami (mazaki, posypki, koraliki itp.) Naturalnie całe zajęcia odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym (wyszorowane ręce, rękawiczki jednorazowe, maseczki, fartuszki). Zaś efekty pracy uczniów prezentują załączone w galerii zdjęcia.

Przepis na ciasto piernikowe się sprawdziło!!! A “piernikowa zabawa” była znakomita!