Wycieczka regionalna po Jaśle

16.10.2023 08:49
      W piątek 22 września 2023 roku uczniowie klasy 7 b wraz z nauczycielką historii Anetą Kowalkowską udali się na wycieczkę regionalną po Jaśle. W Muzeum Regionalnym uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat "Zabytki Jasła", a po skończonych zajęciach udali się na zwiedzanie miasta. Oprócz jasielskiej Fary i Kościółka św. Stanisława uczniowie zobaczyli miejsce, w którym pierwotnie mieścił się Kościół Franciszkanów. Młodzież poznała trudną historię miasta z czasów II wojny światowej, działalność rodziny Madejewskich oraz odwiedziła Skwer im. Uczestników Akcji Pensjonat. Uczniowie poznali także związki wybitnego poety okresu wojny, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z naszym miastem. Odwiedzili i poznali historię Glorietki, a także osiągnięcia i zasługi dla Jasła burmistrza Antoniego Koralewskiego oraz Ignacego Łukasiewicza. Na zakończenie wspólnej wędrówki ulicami Jasła uczniowie zwiedzili jasielski Stary Cmentarz, który jest jedną z najstarszych czynnych nekropolii w Polsce i Europie.

Wycieczka 7b do Hoczwi

12.10.2023 12:46

Hoczew. Malownicza miejscowość nad rzeką Hoczewką, jedna z najstarszych wsi w Bieszczadach, która władali niegdyś przedstawiciele Balów i Fredrów to Hoczew. Tę właśnie miejscowość odwiedziły dzieci z klasy 6a i 7b.
      Korzystając z oferty biura podróży “Dzikie Bieszczady” uczniowie mogli wziąć udział w wyjątkowej i niezapomnianej przygodzie w Osadzie Podróżnika.
      Dzieci brały udział w dwóch grach terenowych:
      Poszukiwanie skarbów – wyposażona w mapę, kompas oraz nawigację, GPS, grupa miała poszukiwać poszczególnych punktów, które doprowadzą do Osady za lasem, gdzie będzie ukryty skarb,
      Szkolenie Zakapiora Bieszczadzkiego – zajęcia typu Team Building, składające się z rozgrywek pomiędzy uczestnikami, takie jak: strzelanie z łuku, wbijanie gwoździ na czas, rzuty podkowami i siekierkami do celu i przeciąganie liny.
      Pomiędzy zabawami zostało rozpalone ognisko , uczniowie mogli spędzić wspólnie wolny czas smażąc kiełbaski i rozmawiając. Na zakończenie zmagań każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat szkolenia oraz wyłoniona została najlepsza trójka “Zakapiorów Bieszczadzkich” wśród dziewcząt i chłopców.

A oto fotorelacja:

Uczniowie klasy 6b na warsztatach ceramicznych w Karpackiej Troi

12.05.2023 08:48

Uczniowie klas szóstych - w ramach lekcji plastyki - wzięli udział w warsztatach ceramicznych organizowanych przez Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. Celem warsztatów było zapoznanie z historią wytwórczości ceramicznej naszego regionu oraz zapoznanie z podstawowymi technikami lepienia i zdobienia w glinie.
                  Uczniowie wykazali duże zaangażowanie i zainteresowanie tematyką warsztatów. Większość z nich wykonała prace zgodnie z instruktażem prowadzącej warsztaty, a niektórzy stworzyli własne formy, wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie dokładali starań, aby ich prace były wykonane dokładnie i starannie. Widać było skupienie na ich twarzach a także radość z tworzenia czegoś własnego. Każdy wykonał kilka form, które po wysuszeniu zostaną przywiezione do szkoły. Przyjemnie było usłyszeć bardzo pozytywne opinie na temat pracy oraz zachowania uczniów od prowadzącej warsztaty. Była to także duża satysfakcja dla nauczyciela !
                   Małgorzata Szewczyk

Kl. 6b

• Spotkanie z sędzia Anną Marią Wesołowską

28.04.2023 12:53
      Klasa 6b na spotkaniu z sedzia Anna Marią Wesołowską. To była dobra lekcja prawa !