,Leki z Bożej apteki”.

24.04.2024 20:10

,,Leki z Bożej apteki”. Jak zbierałyśmy materiały do badań.

Jesteśmy uczennicami klasy 6; Zofia Żyra, Kinga Staniszewska i Tola Lenar.
      W bieżącym roku szkolnym brałyśmy udział w projekcie ,,Liga Naukowa z Orlenem”. Przedmiotem naszych poszukiwań badawczych były zioła i kosmetyki naturalne. Swoje dociekania badawcze zaczęłyśmy od zbierania materiałów i pogłębienie wiedzy. W tym celu przeszukałyśmy strony internetowe, odwiedziłyśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i rozmawiałyśmy z bliskimi. Kiedy już dowiedziałyśmy się wystarczająco dużo, by móc zaprezentować się przed rówieśnikami, zrobiłyśmy zielnik, z opisem ziół. Zielnik Zawisł na tablicy, aby cała społeczność szkolna mogła poznać efekty naszej pracy. Ważnym dla nas było również, aby dowiedzieć się, co na temat naturalnych sposobów dbania o zdrowie wiedzą jaślanie. W tym celu przygotowałyśmy ankietę, którą za pomocą Internetu wysłałyśmy do wybranej grupy badawczej. Wyniki ankiety posłużyły nam do dalszych badań.

Dzięki wynikom ankiety dowiedziałyśmy się, że starsze pokolenie podchodzi z dystansem do alternatywnych metod leczenia, dlatego zasięgnęłyśmy opinii księdza z miejscowej parafii. Z księdzem Krzysztofem rozmawiałyśmy o homeopatii i ziołach, o których mówi Biblia. Owocem naszego spotkań i były zajęcia, które przeprowadziłyśmy w szkole w szkole. Widziałyśmy, że nasi rówieśnicy interesują się tym tematem i pogłębiają swoją wiedzę. Wykorzystałyśmy też przygotowane wcześniej ćwiczenia interaktywne.

Wszystkie zadania dały nam dużo satysfakcji i popchnęły do dalszych poszukiwań