• Wycieczka regionalna po Jaśle

• 16.10.2023 08:49
      • W piątek 22 września 2023 roku uczniowie klasy 7 b wraz z nauczycielką historii Anetą Kowalkowską udali się na wycieczkę regionalną po Jaśle. W Muzeum Regionalnym uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat "Zabytki Jasła", a po skończonych zajęciach udali się na zwiedzanie miasta. Oprócz jasielskiej Fary i Kościółka św. Stanisława uczniowie zobaczyli miejsce, w którym pierwotnie mieścił się Kościół Franciszkanów. Młodzież poznała trudną historię miasta z czasów II wojny światowej, działalność rodziny Madejewskich oraz odwiedziła Skwer im. Uczestników Akcji Pensjonat. Uczniowie poznali także związki wybitnego poety okresu wojny, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z naszym miastem. Odwiedzili i poznali historię Glorietki, a także osiągnięcia i zasługi dla Jasła burmistrza Antoniego Koralewskiego oraz Ignacego Łukasiewicza. Na zakończenie wspólnej wędrówki ulicami Jasła uczniowie zwiedzili jasielski Stary Cmentarz, który jest jedną z najstarszych czynnych nekropolii w Polsce i Europie.