Kolejny sukces uczniów w Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim 2021

16.03.2021 11:27
      Dwie kolejne edycje Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim (Podkarpacka Liga Alpejska 2021) odbyły się 8-9.03.2021 na trasach Stacji Narciarski LawortaSki k. Ustrzyk Dolnych.
      Tym razem zawodnikom SKN Jasło przy ZSM nr 1 w Jaśle udało się zdobyć podium:
      2 miejsce Adam Szopniewski,
      3 miejsce Adam Jandura.

Obecnie SKN w klasyfikacji generalnej zajmuje 4 miejsce.

Wyniki konkursów Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

12.03.2021 12:31

To już kolejna edycja ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł , w której nasza szkoła bierze udział.
      XX –ej już, jubileuszowej edycji kampanii, która skierowana była zarówno do uczniów jak i nauczycieli oraz wychowawców, towarzyszyło hasło "Dorastamy Asertywnie. W ramach kampanii odbyły się 4 konkursy:

- Wehikuł czasu
      - Tymek i Tola na ekologicznej ścieżce
      - Sport to zdrowie – pocztówka dla przyjaciela
      - Rozwiąż krzyżówkę

Tradycją kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” jest nie tylko edukowanie dzieci młodzieży, ale także ciekawe konkursy, w których cyklicznie biorą udział nasi uczniowie. W XX jubileuszowej edycji wzięło udział 1314 uczniów z całej Polski. Wśród laureatów znalazła się 3 uczennice  z naszej szkoły, które za pośrednictwem Urzędu Miasta Jasła od organizatora kampanii -Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych, otrzymały nagrody książkowe i bezprzewodowe głośniki :

Malwina Kopcza z klasy 4a

Katarzyna Schabińska z klasy 6a

Nikola Staniszewska  z klasy 7a

Uczennice zostały wyróżnione za prace w konkursie plastyczno – literackim ”Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!”.

Serdecznie gratulujemy!

Ponadto dla wszystkich uczniów , którzy wzięli udział w konkursach ”Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!”     i „Pocztówka do przyjaciela” przygotowane zostały  drobne upominki. Odbiór upominków omówią z uczniami wychowawcy poszczególnych klas.

Nadia Pytlowany klasa 3a

Aleksandra Ledzińska  klasa 3a

Sandra Jagodzińska klasa 4a

Weronika Różycka klasa 4b

Blanka Smagacka klasa 4b

Laura Piekarz klasa 4b

Kacper Żyra klasa 4b

Lechwar Brygida klasa 6a

Małgorzata Janik klasa 7a

Nikola Dybaś klasa 7b

Dyplomy:

Odbiór upominków omówią z uczniami wychowawcy poszczególnych klas.

Jesteśmy z Was dumni! Tak Trzymać!

Sukcesy w zawodach w narciarstwie alpejskim w ramach I i II edycji Podkarpackiej Ligi Alpejskiej.

03.03.2021 18:48
      W ubiegłym tygodniu w Przemyślu odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim w ramach I i II edycja Podkarpackiej Ligi Alpejskiej.
      W rywalizacji na stoku Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wzięli udział zawodnicy Szkolnego Klubu Narciarskiego działającego  przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle. W klasyfikacji klubowej SKN Jasło zajmuje 4 miejsce.

W zawodach, które odbyły się 25 i 26 lutego br. wzięło udział 6 zawodników działającego przy szkole klubu. W klasyfikacji ogólnej poszczególnych roczników zajęli miejsca:

Biernacki Kacper
      gr. 8
      6 miejsce

Jandura Adam
      gr. 6
      7 miejsce

Szopniewski Adam
      gr. 7

Szopniewski Michał
      gr. 2

Wójcik Tadeusz
      gr. 13

Piękoś Jakub
      gr. 10
      6 miejsce

Za przygotowanie zawodników do zawodów odpowiadał Tadeusz Wójcik. Treningi odbywały się na stoku ChyrowaSKI.

SUKCES LENKI!

27.01.2021 11:32

Miło nam oznajmić, że nasza koleżanka Lenka Janiga zdobyła I miejsce w turnieju tenisa ziemnego w Stalowej Woli.
      To nie pierwszy sukces Lenki. Brała udział w wielu konkursach na terenie województwa podkarpackiego zdobywając wysokie lokaty. Tenis jest jej pasją, wspaniałą rozrywką, a przede wszystkim niesamowitą przygodą.

GRATULUJEMY i ZYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!

Dyplom za zorganizowanie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF w 2020 r.

21.12.2020 14:21

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zostały przeprowadzone w trybie zdalnym. Społeczność szkolna włączyła się w akcję pomocową na rzecz dzieci w Jemenie i zrealizowała ciekawe przedsięwzięcia.
      Jednym z nich była akcja „Wspólna podróż po Jemenie” dotycząca zapoznania dzieci z trudną i ciężką sytuacją ich rówieśników w tym kraju, podczas wspólnego oglądania prezentacji przygotowanej przez UNICEF w czasie zajęć on-line oraz w domu z najbliższymi.
      Kolejnym krokiem akcji była rozmowa o tym, co powinno się zmienić, aby prawa dzieci w Jemenie były respektowane.

Wspólne działania klas I-VIII zmierzały do zaznajomienia uczniów z ich prawami. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami poznały prawa dzieci w oparciu o przygotowane przez UNICEF materiały informacyjno-edukacyjne. Z kolei w ramach akcji „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie” uczniowie kl. IV-VIII wykonali prace plastyczne oraz graficzne obrazujące wizję lepszego świata dla dzieci w tym kraju.

Kolor organizacji UNICEF symbolizuje jedność z młodymi ludźmi na całym świecie. Dlatego społeczność szkolna pamiętała o kolorze niebieskim, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.