• Dyplom za zorganizowanie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF w 2020 r.

• 21.12.2020 14:21
      • W związku z sytuacją epidemiczną w kraju szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zostały przeprowadzone w trybie zdalnym. Społeczność szkolna włączyła się w akcję pomocową na rzecz dzieci w Jemenie i zrealizowała ciekawe przedsięwzięcia.
        Jednym z nich była akcja „Wspólna podróż po Jemenie” dotycząca zapoznania dzieci z trudną i ciężką sytuacją ich rówieśników w tym kraju, podczas wspólnego oglądania prezentacji przygotowanej przez UNICEF w czasie zajęć on-line oraz w domu z najbliższymi.
        Kolejnym krokiem akcji była rozmowa o tym, co powinno się zmienić, aby prawa dzieci w Jemenie były respektowane.

Wspólne działania klas I-VIII zmierzały do zaznajomienia uczniów z ich prawami. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami poznały prawa dzieci w oparciu o przygotowane przez UNICEF materiały informacyjno-edukacyjne. Z kolei w ramach akcji „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie” uczniowie kl. IV-VIII wykonali prace plastyczne oraz graficzne obrazujące wizję lepszego świata dla dzieci w tym kraju.

Kolor organizacji UNICEF symbolizuje jedność z młodymi ludźmi na całym świecie. Dlatego społeczność szkolna pamiętała o kolorze niebieskim, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.