Bezpieczeństwo na drodze – wycieczka klasy 1 na pobliskie przejście dla pieszych.

05.10.2023 14:52
      Klasa 1 omawiała na lekcjach temat dotyczący ruchu drogowego. Wiedzę zdobytą na zajęciach i na spotkaniu z policjantem postanowiliśmy zastosować i utrwalić w praktyce podczas wycieczki. Dla bezpieczeństwa uczniowie założyli kamizelki odblaskowe. Uczniowie obserwowali poznane znaki drogowe i uczyli się prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych.

Projekt edukacyjny ,,Klasa w Terenie”

24.09.2023 18:24
      Klasa 1a bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,, Klasa w Terenie”.
      Głównym celem projektu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcanie nauczycieli i uczniów do ,,opuszczania” swoich sal lekcyjnych i spędzania czasu poza budynkiem szkoły.
      Wszystko po to, aby promować edukację terenową, która angażuje wszystkie zmysły i jest najbardziej uszczęśliwiającą formą edukacji. 8 września klasa 1a podjęła zadania projektowe wchodzące w skład całego projektu . Pierwszym z nich była obserwacja chmur. Korzystając z pięknej pogody uczniowie wykonywali prace plastyczną malując w plenerze niebo, jej kształt. Uczniowie chętnie opowiadali co przypominają nam chmury.
      Wiele obłoków nie było , ale każdy pierwszoklasista dopatrzył się nawet najmniejszego. Oto efekty naszej pracy.

Międzynarodowy Dzień Kropki w 1a

29.09.2023 11:27

Uczniowie klasy I a aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim jest kropka. Obchody tego dnia zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Uczniowie założyli ubrania w kropki, pomalowali twarze, pojawiły się kropkowane dzieła sztuki.
      Z każdego miejsca widoczne były wesołe, kolorowe kropki. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością otrzymując dyplom. Historia o Vashti uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.

Spotkanie z policjantem - ,,Bezpieczeństwo na drodze”

20.09.2023 12:03

W naszej szkole kładziemy duży nacisk na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

W związku z tym 13 września uczniowie klasy I i II uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Stróż prawa wytłumaczył przepisy, omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i  zadawali bardzo dużo pytań.

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego .

Dziękujemy panu policjantowi za bardzo pouczającą lekcję.

• Witamy w klasie 1a

20.09.2023 11:53