Jesteśmy pełnoprawnymi uczniami!

09.10.2023 17:08
      W dniu 9 października 2023 roku w Szkole Podstawowej 6 w Jaśle odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy 1. Wzięło w niej udział 14 pierwszoklasistów.
      Uczniowie klasy 1a przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie.
      Po występie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W ślubowaniu zobowiązali się do ciężkiej pracy, szacunku dla nauczycieli i kolegów, a także do przestrzegania zasad panujących w szkole.
      Następnie pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i prezenty.
      Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem.
      Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. To dzień, w którym stają się oni pełnoprawnymi uczniami szkoły i zostają przyjęci do szkolnej społeczności.
      Życzymy pierwszoklasistom samych sukcesów w nauce!

Dary jesieni w klasie 1a

09.10.2023 08:27
       5 października uczniowie klasy 1a na zajęciach rozmawiali na temat wyglądu jesiennego lasu, jesiennej pogody, darów jesieni oraz prac ogrodniczych o tej porze roku. Rozpoznawali i nazywali przyniesione do szkoły dary jesieni. Następnie wykonali z nich piękne prace plastyczne. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem i towarzyszyła im przy tym wielka radość. Meldujemy wykonanie zadania nr 2 ,,Plastyka w terenie” naszego projektu.

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 1 A

09.10.2023 08:22
       Obchody Dnia Chłopaka w klasie 1a stały się doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego oraz wspólnej zabawy. Chłopcy otrzymali od koleżanek drewniane statuetki z napisem ,,Super chłopak” oraz lizaka. Wręczenie upominków poprzedzone było życzeniami. Wspólnie świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w zespole klasowym, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi, które miesiąc temu rozpoczęły naukę w szkole i tym samym nowy etap swojego życia. Było dużo uśmiechu i radości. Uwielbiamy takie dni w szkole!!! Wszystkim chłopcom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Zabawa w terenie.

05.10.2023 15:08
       26 września w ramach integracji i realizacji kolejnego zadania naszego projektu klasa 1 wybrała się na pobliski plac zabaw. Z wielką radością , korzystając z uroków wrześniowej pogody uczniowie spędzili wspaniale i aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Klasa 1 prowadzi obserwację przyrody.

05.10.2023 15:05
       Kolejne zadanie projektowe za nami . Piękna pogoda zachęcała do wyjścia. W okolicy naszej szkoły jest dużo ciekawych , zielonych i ukwieconych miejsc. W dniu 20 września wybraliśmy się na spacer szukając oznak jesieni. Uczniowie obserwowali środowisko przyrodnicze, gdzie zgłębiali wiedzę na temat owadów i roślin.