Klasowy konkurs pięknego pisania.

14.03.2024 12:14
      Uczniowie klasy 1 brali udział w klasowym konkursie pięknego pisania, który miał na celu utrwalanie poznanych liter oraz rozwijanie umiejętności pięknego i czytelnego pisania. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem. Prace uczniów zostały oceniane pod kątem czytelności, estetyki i poprawności pisowni.
      12 marca odbyło się ogłoszenie wyników. Wszystkie prace zostały pozytywnie ocenione, lecz wśród nich zostali nagrodzeni uczniowie: I miejsce – Ewa Szewczyk II miejsce – Victoria Musiał III miejsce – Antonina Pałasz Wyróżnienie – Kacper Rec
      Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Rap o alfabecie

12.03.2024 10:53
      Znamy już cały alfabet ,,Rap o alfabecie ‘’ w wykonaniu uczniów klasy 1a
      Uczniowie na ostatnich zajęciach muzyki śpiewali piosenkę pt ,, Rap o alfabecie”. Piosenka pozwoliła dzieciom utrwalić zarówno literki jak i poznać ich kolejność w alfabecie.
      ,,Rap o alfabecie ‘’ 1a autorstwa ZSM nr 1w Jaśle

Dzień Kobiet w 1a

11.03.2024 09:21
      Dzień Kobiet w klasie 1a 8 marca to Dzień Kobiet, święto wszystkich Pań, tych dużych i tych małych. W tym dniu chłopcy z klasy 1 wręczyli upominki przygotowane przez rodziców uczniów swoim Paniom i koleżankom z klasy.

Konkurs plastyczny: Mój wymarzony lizak

11.03.2024 09:14
      Uczniowie klasy 1a wzięli udział w konkursie plastycznym ,, Mój wymarzony lizak” organizowanym przez Muzeum Lizaka w Jaśle. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów tematyką dziedzictwa przemysłu spożywczego na bazie powstałego w Jaśle Muzeum Lizaka. Uczniowie rozwijali swoje umiejętności plastyczne , kreatywność oraz wrażliwość estetyczną. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bilety wstępu do wyżej wymienionego muzeum. Gratulujemy wyróżnionym i życzymy kolejnych sukcesów.

Tak pracujemy w 1a

16.02.2024 09:15
      Dnia 15 lutego zajęcia edukacyjne dotyczyły tematu zakupów, sklepów i artykułów spożywczych. Najpierw uczniowie z masy solnej wykonywali jeden produkt spożywczy lub potrawę, a następnie malowali farbami.
      Klasa brała udział w lekcji w terenie, podczas której odwiedziła lokalne sklepy. Celem wyjścia było zapoznanie się z rodzajami sklepów , produktami dostępnymi w danym sklepie oraz odpowiednie zachowanie się. Uczniowie z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w wizycie w piekarni i sklepie spożywczym, zauważając różnice między różnymi produktami i porównując ich ceny. Mieli możliwość ważenia owoców. Zwrócono uwagę jak należy płacić przy kasie. Na koniec uczniowie otrzymali od pani kierownik sklepu niespodziankę w postaci musu jabłkowego.
      Wizyta w sklepie była pouczająca i przydatna dla uczniów. Pozwoliła im na zdobycie praktycznego doświadczenia.