• Tak pracujemy w 1a

• 16.02.2024 09:15
      • Dnia 15 lutego zajęcia edukacyjne dotyczyły tematu zakupów, sklepów i artykułów spożywczych. Najpierw uczniowie z masy solnej wykonywali jeden produkt spożywczy lub potrawę, a następnie malowali farbami.
        Klasa brała udział w lekcji w terenie, podczas której odwiedziła lokalne sklepy. Celem wyjścia było zapoznanie się z rodzajami sklepów , produktami dostępnymi w danym sklepie oraz odpowiednie zachowanie się. Uczniowie z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w wizycie w piekarni i sklepie spożywczym, zauważając różnice między różnymi produktami i porównując ich ceny. Mieli możliwość ważenia owoców. Zwrócono uwagę jak należy płacić przy kasie. Na koniec uczniowie otrzymali od pani kierownik sklepu niespodziankę w postaci musu jabłkowego.
        Wizyta w sklepie była pouczająca i przydatna dla uczniów. Pozwoliła im na zdobycie praktycznego doświadczenia.