Zimowe szaleństwa w 1a

19.01.2024 10:04
      Zimowe szaleństwa W dniu 17 stycznia wykorzystując uroki mrozu i śnieżnej pierzynki lekcja wychowania fizycznego w klasie 1a odbyła się na świeżym powietrzu. Na początku rozmawialiśmy na temat bezpiecznych zachowań podczas zabaw na śniegu. Uczniowie rzucali się śnieżkami, lepili bałwana , a przede wszystkim zjeżdżali na sankach na pobliskiej górce. Zimowym harcom nie było końca. Uczniowie mieli ogromną frajdę i wiele radości.

Kolędowanie i wigilia klasowa w 1a

29.12.2023 08:59
      Kolędowanie  i wigilia klasowa w 1a

MAŁA KSIĄŻKA –WIELKI CZŁOWIEK” - pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

19.12.2023 14:51

Pasowanie na czytelnika organizowane jest co roku przez bibliotekę szkolną i weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Celem uroczystości jest zachęcanie najmłodszych do nieustannego rozwijania umiejętności czytania.Tegoroczne pasowanie na czytelnika połączone zostało z realizacją kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka –Wielki człowiek”,która promuje czytelnictwo, wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej.Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało ręcznie robioną zakładkę oraz specjalną wyprawkę czytelniczą: książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak – jednej z najlepszych polskich ilustratorek wraz  z broszurą dla rodziców “Kochasz, czytaj razem z dzieckiem!”, mówiącą o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki- pierwszoklasiści z pewnością odbędą niezwykłą i na pewno niezapomnianą podróż”jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie”.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest  przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdeczne gratulacje wszystkim nowym czytelnikom składa całe Grono Pedagogiczne

Życzymy wspaniałych przygód w świecie książek

i frajdy z odkrywania tego co nieznane .

Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Mali artyści w 1a

15.12.2023 11:49
      Mali artyści Uczniowie klasy 1 w minionym tygodniu w ramach zajęć wypowiadali się na temat własnych zainteresowań plastycznych, wzbogacali swoją wiedzę ze słownictwem związanym ze sztukami plastycznymi oraz co jest ważne w pracowni malarza. Dowiedzieli się co to jest galeria sztuki i jak należy się w niej zachowywać. Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka wspomagających wszechstronny jego rozwój. Dzięki niej dziecko nie tylko pobudza i wyraża swoje myśli i emocje ale również zaspakaja potrzebę ekspresji. Uczniowie pracowali metodą projektu . Swoje umiejętności artystyczne oraz poznaną wiedzę z zajęć dzieci zaprezentowały malując w parach na sztalugach krajobrazy, portrety i abstrakcje. Malowanie sprawiło im dużo radości.

Zimowe zabawy na śniegu

15.12.2023 11:45
      7 grudnia korzystając z zimowej aury lekcja wychowania fizycznego odbyła się na świeżym powietrzu. Klasa 1 udała się na spacer zimowy i boisko szkolne. Uczniowie z ogromną radością wspólnie bawili się na śniegu oraz rzucali się śnieżkami.