Wizyta Świętego Mikołaja w klasie 1a

07.12.2023 14:13

6 grudnia zawitał w naszej szkole wyjątkowy gość – Święty Mikołaj. Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekali uczniowie klas I-III . Cóż to była za radość i wielkie emocje. Dzieci na powitanie zaśpiewały Mikołajowi specjalnie przygotowane piosenki oraz mówili wiersze dla Niego. Po krótkiej rozmowie nadeszła długo oczekiwana chwila – rozdawanie prezentów. Wszyscy uczniowie otrzymali prezenty. Była również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem.

Zabawa andrzejkowa 2023

05.12.2023 10:00
      Dnia 30 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Od wieków święto to słynie z tego, że w tym jednym dniu w roku sprawdzają się wszystkie wróżby i przepowiednie. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do doskonałej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji. Niecierpliwi i myślący o przyszłości uczniowie klas I-III mogli sprawdzić co ich czeka w przyszłości, korzystając z wróżb zorganizowanych w klasie. Dzięki wróżbom uczniowie dowiedzieli się m.in. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, czy będą szczęśliwi, czy przed nimi dalekie podróże, a może wielka niespodzianka. Każdy sprawdził także imię swojego najlepszego przyjaciela. Atmosfera była magiczna. Uczniowie mieli poczęstunek w klasie, a na świetlicy odbyła się wspólna zabawa andrzejkowa prowadzona znakomicie przez kolegów i koleżanki ze starszych klas. Na uczestników zabawy czekało mnóstwo atrakcji. Wszyscy wspaniale się bawili przy rytmach różnorodnej muzyki. Na koniec odbył się konkurs na najciekawsze przebranie andrzejkowe. Wśród uczniów zostali wyróżnieni: Laura Warżel, Lena Woźniak i Antonina Pałasz.
      Galerie:

Poruszające Bajki o Emocjach w 1a

05.12.2023 09:20
      Program Poruszające Bajki o Emocjach to program rekomendowany, dedykowany dla najmłodszych dzieci. Ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji emocjonalno- społecznych, wzmacnianie umiejętności rozpoznawania emocji u siebie i innych, wyrażania ich w konstruktywny sposób i regulowania ich natężenia. Warsztaty są prowadzone przez dwóch trenerów na podstawie autorskich bajek i mają formę  przedstawienia, w których dzieci stają się bohaterami.
      Poprzez fabułę, instrumenty intuicyjne, improwizację, wspieramy inteligencję emocjonalną naszych najmłodszych dzieci, bo wiemy, jak ważna jest umiejętność rozumienia drugiego człowieka,zdolność poznawcza  do rozumienia emocji swoich i  cudzych oraz umiejętne zastosowanie jej w życiu społecznym poprzez budowanie relacji.

„Sposób, w jaki mówimy do naszych dzieci staje się ich wewnętrznym głosem” (Peggy O’Mara).

Zapraszamy rodziców,opiekunów do wspólnego zaangażowanie w podjęte przez nas przedsięwzięcie, poprzez rozmowy z dziećmi o emocjach. Razem z dziećmi szukajmy odpowiedzi na wszelkie pytania, by mogły doświadczać emocji w bezpiecznych warunkach, rozpoznawać je u siebie i innych, nazywać i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić

Zdrowe kanapki w klasie 1a

27.11.2023 10:20
      W ostatnim tygodniu klasa 1 omawiała tematykę poświęconą zdrowemu odżywianiu jesienną porą. Uczniowie samodzielnie przygotowali pyszne śniadanie z przyniesionych ze sobą produktów. Sporządzone kanapki były smaczne kolorowe i przede wszystkim zdrowe. Następnie odbyła się degustacja przy ciepłej herbatce. Uczniowie przy robieniu kanapek kształcili odpowiednie nawyki żywieniowe, dbali o higienę i porządek podczas sporządzania posiłków oraz rozwijali kreatywność i wyobraźnię.

Przerwa na czytanie z 1a

14.11.2023 13:27
      Uczniowie klasy 1a wzięli udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Były strefy czytania,, w których dzieci słuchały opowieści o tym , co w życiu ważne i ma moc.
      #PrzerwaNaCzytanie