# Szkoła Pamięta

02.11.2023 09:27
      W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Pamięta" uczniowie klasy 1a i 2a udali się w miejsce , które upamiętnia śmierć żołnierzy poległych podczas rozbrajania min po zakończonej II Wojnie Światowej. Uczniowie oddali hołd saperom, pomodlili się i zapalili symboliczna znicze.

Jesienna wyprawa do lasu klasy 1a

23.10.2023 15:18
       Dnia 18 października uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Planując wyprawę obawialiśmy się czy pogoda nad dopisze. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni. Celem zajęć było kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą oraz uwrażliwienie na jej piękno. Uświadomienie uczniom jaką rolę w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las. Przypomnieliśmy także sobie jak należy zachowywać się w lesie. Uczniowie odbyli spacer po lesie, podczas którego obserwowali przyrodę ,zachodzące jesienią zmiany i notowali na swoich kartach obserwacji. Udało się usłyszeć śpiew ptaków, niektórzy dostrzegli hasającą po drzewie wiewiórkę.
      Zmęczeni , ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

Wyjazd do kina

23.10.2023 15:08
      Wyjazd do kina - klasa 1a,2a,3a
      17 września uczniowie najmłodszych klas wyruszyli na zaplanowany wyjazd do kina. Dzieci obejrzały uwspółcześnioną adaptację książki Romana Pisarskiego ,, O psie , który jeździł koleją” . Przepiękny i wzruszający film o wspaniałym i wiernym psie Lampo zakończył się happy endem i niewątpliwie trafił do serca każdego ucznia. Profesjonalna obsada oraz podjęte w filmie zagadnienia dotyczące empatii, piękna przyjaźni między czworonogiem a człowiekiem podkreślają walory artystyczne i edukacyjne filmu.

Jest jesienią taki dzień w 1a

17.10.2023 09:38
      13 października w naszej szkole odbył się jesienny piknik. Uczniowie klasy 1 chętnie wzięli udział w konkursie na warzywnego cudaka . Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione gry planszowe. Miło spędzili czas nie tylko bawiąc się , ale też rozwijając wyobraźnię i ćwicząc umiejętność pracy w parach. Klasa 1 wykonywała w grupach jesienne pejzaże. Wspólny śpiew piosenek, malowanie twarzy sprawiły dzieciom ogromną radość. Uczniowie zjedli chętnie pieczoną kiełbaskę oraz czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
      Ten wspaniały dzień zakończyliśmy udziałem w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowanym przez uczniów klas starszych.

Dzien dziewczynek w 1a

17.10.2023 09:34
      11 października dziewczynki z klasy 1 poczuły się wyjątkowo. Z okazji Dnia Dziewczynek, chłopcy przygotowali dla naszych małych dam upominki - statuetkę słonika na szczęście z lizakiem, dołączyli do tego życzenia oraz piękne uśmiechy. Dziękujemy chłopcom za pamięć oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego miłego dnia.