• WIELKA MAPA POLSKI cz. II  Wymiana pocztówkowa
        • WIELKA MAPA POLSKI cz. II Wymiana pocztówkowa

• 05.04.2019 10:52
        • Klasa 2B aktywnie uczestniczy w akcji „Wielka mapa Polski”.

Wielka mapa Polski została objęta patronatami najważniejszych instytucji w Polsce takich

jak :

• Ministerstwo Sportu i Turystyki – patronat honorowy
          • Biuro Niepodległa
          • Związek Powiatów Polskich
          • Dziennik Warto Wiedzieć

Uczniowie poznali ciekawe zakątki naszego kraju. Wysłali już I partię pocztówek z Jasła do różnych szkół polskich miast i wsi. Dostają już  pierwsze pocztówki z Polski i będą odszukiwać na mapie miejscowości, z których zostały przysłane i  umieszczą je przy mapie Polski na gazetce ściennej na korytarzu klas młodszych. Na stronie internetowej naszej szkoły można znaleźć ważne informacje i ilustracje na tematy:

• Kierunek Polska
          • Podział Polski na 16 województw
          • Województwo zachodniopomorskie
          • Województwo pomorskie

Do tej akcji dołączyły również klasy: 1a i 2a.

Galeria: Wymiana pocztówkowa

wych. Małgorzata Mroczka

• Warsztaty ,,MUZYCZNY PORANEK Z WIOSNĄ"

• 29.03.2019 11:21
        • Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach muzycznych, których celem było zapoznanie z techniką gry na bum bum rurkach. Okazją do spotkania był początek kalendarzowej wiosny, dlatego też w klasach pojawiała się radosna i kolorowa ,,Pani Wiosna".

Dzieci poznawały piosenkę o tematyce wiosennej, a następnie wykonywały do niej układ choreograficzny oraz akompaniament na instrumentach perkusyjnych i bum bum rurkach. Podczas warsztatów aktywizowane były wszystkie dzieci. Każde z nich stawało się członkiem orkiestry i reagowało na umówione sygnały. Warsztaty, poza walorami muzycznymi, wpływały także na wyciszenie grupy i koncentrację uwagi oraz dawały możliwość wesołej zabawy ruchowej.

Warsztaty przeprowadzono osobno w każdej z klas I-II przy współudziale uczniów klasy Vb, za co serdecznie dziękuję. Szczególne podziękowania kieruję do Julii, Kingi i Oliwii, które bardzo zaangażowały się w przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów.
          Warsztaty w 2b

nauczyciel muzyki Małgorzata Szewczyk
        •  Uczniowie z klasy 1a, 2a i 2b na tropie poszukiwań źródeł zdrowego jedzenia.
        • Uczniowie z klasy 1a, 2a i 2b na tropie poszukiwań źródeł zdrowego jedzenia.

• 28.03.2019 11:24
        •  W piątkowy poranek 15 marca, uczniowie z klasy 1a,2a i 2b rozpoczęli naukę w szkole od spotkania z zaproszonym gościem. Była nim reprezentująca Gabinet Dietetyczny  Bonne Sante ekspertka do spraw redukcji żywienia, która przygotowała bardzo interesującą  prezentację, poświęconą “ Poszukiwaniu źródeł zdrowego jedzenia”.
          W trakcie spotkania, pani dietetyk w odpowiedni dla dzieci sposób, zapoznawała ich jak poznawać dobre jedzenie, gdzie go szukać oraz co jest dobre dla naszego organizmu i dlaczego? Uczniowie na podstawie własnych doświadczeń wyrażali swoje opinie na temat zdrowego odżywiania, chętnie uczestniczyli w dyskusji i wykazywali się dużą znajomością poruszanych zagadnień.
          Przeprowadzona na zakończenie zajęć zabawa, polegająca na przyporządkowaniu poszczególnym produktom spożywczym odpowiedniej ilości kostek cukru, który w sobie zawierają - pozwoliła wszystkim w obrazowy sposób przybliżyć i dogłębnie zrozumieć istotę prawidłowego odżywiania się.
          Ubogaceni fachową wiedzą uczniowie, otrzymali zaproszenia na konsultacje dietetyczne, jadłospisy dla ucznia zawierające menu opracowane przez dietetyków Gabinetu Bonne Sante oraz przepisy na zdrowe i smaczne smakołyki, takie jak koktajl Shreka, zdrowa nutella czy szaszłyki mocy, za które pięknie podziękowali.
          Galeria: Spotkanie z dietetyczką
        • OWOCOWE SZASZŁYKI  „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”
        • OWOCOWE SZASZŁYKI „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

• 28.03.2019 10:43
        • Owocowe szaszłyki to kolejne warsztaty kulinarne w klasie 1A, 2A i 2B, które robiliśmy realizując program edukacyjno –żywieniowy „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

Owocowe szaszłyki to pożywne, smaczne, zdrowe i kolorowe  przekąski dla każdego -  małego dziecka i dorosłego człowieka. Łatwe i szybkie w przygotowaniu. I mogą łączyć pokolenia we wspólnych przygotowaniach posiłków.  Zachęcamy do rodzinnych spotkań w kuchni i wspólnego „gotowania”.

Składniki: kiwi, banany, cytryna, mandarynki, rodzynki, świeża mięta, patyczki do szaszłyków.

Wykonanie: Owoce dokładnie myjemy. Kiwi obieramy i kroimy w dużą kostkę. Banany i jabłka po obraniu kroimy w grube plastry i polewamy sokiem z cytryny, żeby nie ściemniały. Mandarynki dzielmy na cząstki i pozbywamy się białych „niteczek”. Na patyczek nabijamy po kolei wybrany owoc i przekładamy listkiem świeżej mięty.  Smacznego!
          Galeria: Szaszłyki

Wych. klas: Halina Nowak, Aleksandra Sokołowska i Małgorzata Mroczka

• WIOSENNE WARSZTATY MALARSKIE

• 25.03.2019 12:19
        • W naszej szkole od kilkunastu lat młodsze klasy uroczyście witają „WIOSNĘ”. Najpierw recytują wiersze o tematyce wiosennej, śpiewają piosenki, a następnie malują wiosnę farbami plakatowymi na podłodze sali gimnastycznej w różnych pozycjach ciała.

Uczniowie uwielbiają tego typu zajęcia. Mogą porozmawiać ze sobą, położyć się przed kartką, przyjąć wygodną dla siebie pozycję ciała, popatrzeć na prace innych kolegów, pospacerować po sali, coś ciekawego podpatrzeć, np. uzyskanie określonego koloru farby. Na pewno się integrują, a jednocześnie uczą się pracować tak, aby innym nie przeszkadzać i zachować w miarę porządek wokół siebie.
          Zachęcam do obejrzenia wiosennych prac uczniów klasy 1A, 2A i 2B : Wiosna w malarstwie

Małgorzata Mroczka