• Klasy I A, IIA i II B powitały wiosnę!

• 21.03.2019 14:28
        • Na początku spotkania klasa IIa zaśpiewała nastrojową  piosenkę ,,Witaj, wiosno!”. Następnie wszyscy wsłuchiwali się w śpiew ptaków. Dzieci rozpoznały śpiew skowronka, bociana, jaskółki, słowika oraz trznadla. Wszystkie te ptaki wesoło głosiły, że wiosna jest tuż, tuż.

Nadszedł czas na prezentację wierszy. Każdą klasę reprezentowały dwie osoby. Recytatorzy z przejęciem opowiadali o pierwiosnkach, wiosennych marzeniach, kwiatach, ptakach, a nawet zgadywali, jakim pojazdem może przyjechać do nas wiosna. Wiersz ,,Imieniny Ziemi” mówił o święcie naszej planety i przypomniał, że wszyscy musimy o nią dbać, bo Ziemia to przecież nasz dom. Dzień Ziemi świętuje się 21 marca, czyli w dzień równonocy wiosennej oraz 22 kwietnia.
          Jury składające się z wychowawców klas pod przewodnictwem pani wicedyrektor Ewy Wątroby było pod wrażeniem zdolności małych recytatorów.Na zakończenie spotkania każdy z występujących otrzymał dyplom, nagrody oraz wielkie brawa wyrażające podziw koleżanek i kolegów. Wspólne, radosne wykonanie piosenki ,,Maszeruje wiosna” obudziło na pewno wiosenne kwiaty i wprowadziło wszystkich w ciepły, wiosenny nastrój.Gratulujemy wszystkim recytatorom!     Galeria: Idzie Wiosna!

• Dzień Kobiet w 2b

• 11.03.2019 09:00
        • Klasa 2b w dniu 8 marca zapoznała się z historią  Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.

Pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku. Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzi się w wielu krajach od 8 marca 1910 roku.

W naszej klasie chłopcy wręczali kwiaty i drobne upominki wszystkim dziewczynkom w klasie i składali im najserdeczniejsze życzenia.

Wszystkim Kobietom życzymy wszystkiego najlepszego, a kwiatów nie tylko od święta.
          Galeria: Dzień Kobiet 2b

wych. Małgorzata Mroczka

• „Podróżować to żyć”- Hans Christian Andersen

• 05.03.2019 10:54
        • Klasa 2B rozpoczyna niezwykłą przygodę po Polsce.
          Akcja ta polega na międzyszkolnej wymianie pocztówkowej. Wysyłając pocztówki z naszego miasta Jasła będziemy prezentować największe atrakcje naszego regionu.  W zamian otrzymamy pocztówki z innych regionów kraju i będziemy odkrywać najciekawsze miejsca w Polsce. Odszukamy i zaznaczymy na mapie Polski miasta, które otrzymamy na pocztówkach.

Z WSiP-u będziemy otrzymywać materiały edukacyjne, filmy, zdjęcia, ciekawostki i legendy przygotowane przez ekspertów wydawnictwa.
          WMP_podzial_na_wojewodztwa.pdf

Galeria: Podrózowanie po Polsce

wych. Małgorzata Mroczka

• Talenty z naszej klasy!

• 27.02.2019 12:04
        • Podczas tegorocznych ferii zimowych w dniu 11 lutego uczennice naszej klasy:
           Aleksandra Ziólkowska, Blanka Smagacka, Laura Piekarz i Weronika Różycka
          prezentowały talenty podczas I Międzyszkolnego Konkursu MAM TALENT.

Konkurs organizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Ognisko Muzyczne w Osobnicy. Łącznie wystąpiło 99 uczestników w różnych kategoriach.
          Klasa jest  z Was dumna!
          Galeria: Talenty, talenty...

• WALENTYNKI W KLASIE 2B

• 25.02.2019 12:59
        • W pierwszym tygodniu ferii wypadały Walentynki. Uczniowie z klasy 2B urządzili je w klasie tydzień wcześniej. Wyjątkowo się do nich przygotowali. Prawie każde dziecko wykonało serduszka lub upominki dla każdego dziecka z klasy. To świadczy o tym, jak bardzo się lubią.

Klasa 2b to świetna klasa. Dzieci rewelacyjnie śpiewają, tańczą i uwielbiają z sobą przebywać. Obdarowują się „słodkościami”  i „prezencikami” nie tylko w takie wyjątkowe dni.

Proszę zobaczyć, jakie  wspaniałe  upominki sami wykonali dla swoich koleżanek i kolegów z klasy.
          Galeria: Walentynki w 2b