• Kolorowe kanapki w IIb

• 17.10.2018 14:51
        • W bieżącym tygodniu klasy: 1a, 2a i 2b przygotowywały pyszne, kolorowe kanapki. Dzieci przyniosły z domu różnego rodzaju pieczywo, sery, twarogi, jajka, wędlinę, całą barwę warzyw i zieleninę. Zwróciły uwagę na wartości odżywcze ciemnego pieczywa. Przygotowały  narzędzia kuchenne  potrzebne do wykonania kanapek: bezpieczne noże, deseczki, talerzyki i ściereczki. Wyjątkowo pięknie prezentowały się w zielonych fartuszkach. Od samego początku pamiętały o higienie rąk i zasadach higienicznego przygotowania posiłku. Po wykonaniu kanapek urządziły sobie wspólne klasowe śniadanie, które smakowało im wybornie. Podjęły decyzję, że wieczorem przygotują kanapki na kolację swoim bliskim. Zapach unoszący się po korytarzu szkolnym wzbudzał zainteresowanie starszych klas.

Zachęcamy rodziców do przygotowywania dla swoich dzieci na drugie śniadanie do szkoły domowych kanapek, zamiast kupowania drożdżówek, pączków i innego rodzaju słodkich bułeczek. Proszę zobaczyć na zdjęcia, jakie smaczne kanapki przygotowały  klasy z naszej szkoły.

Smacznego!

Koordynator Małgorzata Mroczka

Galeria: Kolorowe kanapki w IIb
        • SPRZĄTANIE ŚWIATA – zajęcia w terenie 2b.

• 03.10.2018 11:56
        • Klasa 2B zorganizowała akcję „Sprzątanie świata” na terenie wokół szkoły i na Osiedlu Rafineryjnym.
          Najpierw podczas rozmowy uczniowie dyskutowali o konieczności segregacji śmieci i wykorzystaniu odpadów. Swoje wypowiedzi budowali na podstawie tekstu w podręczniku, ilustracji i własnych doświadczeń.

Wskazywali zagrożenia wynikające z zaśmiecania naszej planety. Wszyscy rozumieli potrzebę segregacji śmieci. Podawali przykłady działań na rzecz ochrony przyrody w naszym środowisku, jak oczyszczalnia ścieków czy zbiórki śmieci segregowanych. Zwrócili uwagę na selekcję odpadów do różnego rodzaju pojemników. W kartach pracy dopasowywali  odpady do koloru pojemników.

Na zajęcia w terenie byli dobrze przygotowani. Rodzice wyposażyli swoje pociechy w worki i rękawice. Po zebraniu śmieci do worków, wspólnie segregowali odpady do kolorowych kontenerów.

Dziękuję rodzicom za wyposażenie dzieci w potrzebne na tę akcję akcesoria.
          Galeria: Sprzątanie świata 2b

wych. Małgorzata Mroczka

• BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

• 02.10.2018 15:16
        • Klasa 2b uczestniczyła 18 września 2018 roku w Lekcji Bezpieczeństwa w JDK zorganizowanej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Grupę LOTOS.

W ramach kontynuacji tych zagadnień, w kolejne dni w tych klasach odbyły się zajęcia z praktycznego przechodzenia przez jezdnię. Uczniowie ćwiczyli przechodzenie przez jezdnię z sygnalizacją świetlną, na jezdni z pasami i w miejscu nieoznakowanym.

Zgodnie recytowały i stosowały 5 zasad przechodzenia przez jezdnię:

• Zatrzymaj się na skraju jezdni lub chodnika
          • Spójrz w lewo
          • Spójrz w prawo
          • Spójrz jeszcze raz w lewo
          • Jezdnia wolna, przechodź śmiało, ale nie biegnij.

Za wzorowo zdany „egzamin” z przechodzenia przez jezdnię otrzymały „Światełka odblaskowe”, co sprawiło im dużo radości.
          Galeria: Bezpieczna droga do szkoły

Małgorzata Mroczka

• Dzień Chłopaka w 2b

• 01.10.2018 09:09
        • Dziewczynki z klasy 2 B z pomocą Klasowej Rady Rodziców zorganizowały Dzień Chłopaka w swojej klasie. Wręczyły chłopcom upominki: zabawki w postaci drewnianych puzzli i słodycze. Część zajęć upłynęła nam na wspólnej zabawie, pracy przy składaniu puzzli, a przede wszystkim na radości i śmiechu.

Galeria: Dzień Chłopaka w 2b

Serdecznie dziękuję Klasowej Radzie Rodziców za współpracę.

wych. Małgorzata Mroczka

• LAS – zajęcia w terenie kl. IIa i IIb

• 28.09.2018 14:48
        • W piękny, słoneczny ranek klasa 2a i 2b udały się na wycieczkę do lasu przy ul. Niegłowickiej w Jaśle. Wycieczka była zaplanowana na kilka godzin, więc dzieci bardzo się cieszyły, że nie muszą przynosić tornistrów.
          Galeria: Wycieczka do lasu

„Dzień bez tornistrów”, a tak wielu rzeczy się uczyły. Obserwowały zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie. Poznały trzy warstwy lasu. Rozpoznawały drzewa po pniu, po wyglądzie kory, koronie drzew, liściach i owocach. Zapoznały się ze strukturą kory drzew poprzez kalkowanie jej kolorową kredą. Rozpoznawały rośliny podszytu i runa leśnego. Udało się im znaleźć mimo suszy w lesie  prawdziwki i kozaki. Zauważyły również grzyby trujące - muchomory czerwone. Dostrzegły wiewiórkę skaczącą z gałęzi na gałąź. Podziwiały włochatą gąsienicę i odetchnęły z ulgą, gdy przejeżdżający leśną drogą samochód sprytnie ją ominął. Z uwagą wysłuchały legendy o „Świętej Trójcy”, którą ciekawie przedstawił Mateusz z klasy 2a.

Na takiej wycieczce pojawił się element każdej z edukacji, nawet matematycznej, gdyż uczniowie metrem krawieckim mierzyli obwody drzew.  A aktywności fizycznej mieli najwięcej, ponieważ pokonywali naturalny tor przeszkód.

Uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do szkoły.

Małgorzata Mroczka