• Poszukiwacze zdrowego jedzenia

• 29.04.2019 09:14
        • My, uczniowie klasy 2b jesteśmy bardzo aktywnymi poszukiwaczami źródeł zdrowego jedzenia. Nie dość, że znamy już wiele źródeł, to z pożytkiem dla zdrowia własnego jak i całej rodziny, potrafimy z tych źródeł aktywnie korzystać. Mamy już pełny bank zdrowych pomysłów i przepisów, wiemy co zdrowe i dlaczego. Zapraszamy więc do obejrzenia filmu, który pokazuje nasze codzienne poszukiwania w ramach realizacji programu "Dobrze jemy". A może ktoś z Was skorzysta z naszych źródeł? Polecamy!
          Prosimy o głosy w konkursie pod linkiemPoszukiwacze zdrowego jedzenia - 2b

• Śniadanie wielkanocne w 2b

• 15.04.2019 10:42
        • Tradycyjnie w naszej szkole w okresie świątecznym niektóre z klas organizują sobie  śniadanie wielkanocne. Po raz drugi juz klasa 2b wzięła w nim udział.

Uczniowie chętnie przygotowali się do śniadania. Każdy z nich miał swój udział. Jedni przynieśli stroiki świąteczne i ozdobne serwetki, drudzy wybrali się z rodzicami na zakupy po gotowe produkty, jak: chrzan, buraczki z chrzanem, jajka, makowce, babki i chleb. A inni razem ze swoimi mamami i babciami  przygotowali w domu wielkanocne potrawy.

Gdy stół wielkanocny był gotowy, uczniowie przypomnieli znaczenie potraw wielkanocnych, korzystając z tablicy multimedialnej. Następnie składali sobie życzenia, dzielili się jajkiem i próbowali przygotowanych potraw.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu śniadania wielkanocnego dla klasy 2B.

Wszystkim Rodzicom, Dziadkom,  Rodzeństwu, Bliskim i Znajomym składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości i smacznego śniadania wielkanocnego  oraz spotkań w rodzinnym gronie - klasa 2B z wychowawcą

Galeria: Śniadanie wielkanocne w 2b

Małgorzata Mroczka

• ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ….Klasa 2B przygotowuje się do Świąt Wielkanocnych.

• 12.04.2019 09:47
        •   W ubiegłą środę w klasie 2B mama Tymka zorganizowała zajęcia plastyczne, na których uczniowie wykonywali kartki świąteczne.

Pani Agnieszka przygotowała dla wszystkich uczniów potrzebne materiały, począwszy od bloków technicznych poprzez różnego rodzaju kartoniki o zróżnicowanej fakturze, ozdobne wstążeczki i elementy dekoracyjne typowo świąteczne i wiosenne.

Prowadząca warsztaty plastyczne wyjaśniała krok po kroku, co należy zrobić i w jaki sposób. Zwracała uwagę na każde dziecko, służyła radą i pomocą oraz zachęcała do własnych inspiracji. Uczniowie chętnie pracowali, a efekt ich pracy można zobaczyć na zdjęciach.

Serdecznie dziękujmy Pani Agnieszce za sfinansowanie materiałów, poświęcony czas  i zaszczepienie w dzieciach umiejętności i chęci zrobienia czegoś samemu dla kogoś, a jednocześnie rozwijanie w dzieciach wrażliwości artystycznej. Podsumowując – Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które sami zrobimy, gdyż wkładamy w te kartki „swoje serce”.

Galeria: Kartki Wielkanocne

wych. Małgorzata Mroczka

• Warsztaty w Karpackiej Troi

• 10.04.2019 12:26
        • W ubiegłym tygodniu klasy młodsze 1A, 2A i 2B były na wycieczce w Skansenie Archeologicznym „Karpacka Troja” w Trzcinicy.
          Głównym celem naszej wycieczki były warsztaty malowania tradycyjnych pisanek. Pani prowadząca zajęcia przeprowadziła pogadankę na temat symboliki Świąt Wielkanocnych. Dokładnie przedstawiła, co oznaczają kolejne barwy na pisankach. Każde dziecko miało zapewniony gotowy warsztat pracy: jajko drewniane pomalowane na jasny kolor – umocowane na druciku, paletę farb plakatowych, pędzel, bibułkę i pojemnik z wodą. Po wszelkich wyjaśnieniach dzieci z zapałem malowały swoje pisanki. Największą atrakcją wycieczki dla wszystkich uczniów był „Zwierzyniec”. Dzieci mogły z bliska zaobserwować parę górskiego bydła szkockiego, byka węgierskiego długorogiego, kozy, koźlątko, owce , kury i kaczki.

Po chwilach zachwytu nad zwierzętami dzieci obejrzały film „Karpacka Troja – Trzcinica”, który zapoznał je z początkami powstania tego grodu i z życiem ówczesnej ludności. Wracając do szkoły dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami, zwłaszcza ze Zwierzyńca.
          Galeria: Warsztaty w Karpackiej Troi

Wychowawcy: Halina Nowak, Aleksandra Sokołowska i Małgorzata Mroczka.