• DZIECI UCZĄ DZIECI  „Pasta brokułowa”  warsztaty kulinarne w ramach programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”
      • DZIECI UCZĄ DZIECI „Pasta brokułowa” warsztaty kulinarne w ramach programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

• 20.05.2019 13:40
      •  Uczniowie z klasy 2B- Ola, Filip i Kacper samodzielnie przygotowali składniki i wykonali pastę brokułową dla swojej klasy i dla klasy 1A i 2A. Sami podzielili się przygotowaniem potrzebnych produktów. Filip uprażył słonecznik pod opieką mamy, a Kacper zblanszował brokuła.  Pozostałe składniki pasty nie wymagały specjalnego przygotowania.

Ola, Filip i Kacper opowiadali kolegom i koleżankom o przygotowaniu produktów, a następnie wykonywali pastę, dokładnie komentując, co robią po kolei. Pasta była wyśmienita. Niepowtarzalny smak tej pasty podkreślał czosnek. Często się słyszy, że dzieci nie lubią czosnku, a nasze dzieciaczki chętnie się częstowały kanapkami z pastą. Nawet podchodziły po kanapki kilka razy.

Serdecznie dziękuję dzieciom za przygotowanie pasty,  ich rodzicom za zakupienie potrzebnych składników, a pani Halince i Oli za błyskawiczne robienie kanapeczek, bo chętnych na kromeczki nie brakowało..

Przepis:

brokuł zblanszowany i ostudzony

ser feta

słonecznik prażony

olej

2 ząbki czosnku.

Wszystkie składniki zblendować. Gotową pastą smarować kromki razowego chleba.

Galeria: Pasta brokułowa

Koordynator – Małgorzata Mroczka