• PRZEKŁADANIEC JOGURTOWY

• 10.05.2019 10:45
      • Uczniowie z klasy 2B zatęsknili za warsztatami kulinarnymi.  TYm razem realiozując zadania programowe "Szkoły na widelcu" wykonywali przepyszny deser, smaczny i zdrowy.
        Do pucharków wlewali połowę jogurtu, przekładali warstwą drylowanych lub mrożonych wiśni, które delikatnie pokrywali kolejną warstwą jogurtu. A sam wierzch deseru posypywali prażonymi  na suchej patelni płatkami migdałowymi i dekorowali listkami świeżej mięty. Większość uczniów swoje desery urozmaiciło różnymi suszonymi owocami i bakaliami, a nawet świeżymi truskawkami. W młodszych klasach pachniało wiśniami, świeżą miętą i bakaliami.

Wiśnie to owoce, które pomagają w łagodzeniu schorzeń pęcherza moczowego i są doskonałym środkiem na bezsenność. Urzekają swoim oryginalnym smakiem, ale tylko te, które rosną w Polsce. Zawierają pokaźną ilość przeciwutleniaczy, które chronią organizm przez nowotworami i procesem starzenia.  gdyż neutralizują wolne rodniki .

Mięta ma zbawienny wpływ na podrażnienia układu pokarmowego. Wykazuje działanie rozkurczające mięśni gładkich przewodu pokarmowego.  Jest niezastąpiona w leczeniu problemów trawiennych, takich jak wzdęcia czy zaparcia.  To wszystko dzięki zawartości mentolu, obecnego w liściach mięty, który ogranicza wydzielanie żółci. Mięta ma również właściwości antybakteryjne i antywirusowe. Wspomaga walkę z bakteriami, które wywołują dolegliwości układu pokarmowego, a także z Salmonellą, e-coli i gronkowcem złocistym.  Wykazuje również działanie uspokajające – herbatę z mięty podaje się również w sytuacjach stresujących.

Zachęcamy do wykonania zdrowego przekładańca jogurtowego w swoich domach dla swoich bliskich. Dzieci to potrafią. A wspólne przygotowywanie posiłków ma wyjątkową moc w relacjach rodzinnych.
        Galeria: Jogurtowy przekładaniec

Koordynator – Małgorzata Mroczka