Dzień Matki w 2A

02.06.2022 12:41

27 maja klasa 2A przygotowała uroczyste spotkanie dla swoich mam. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły kilka tańców: poloneza, krakowiaka, mixera, czekoladę i makarenę. Przygotowały słodki poczęstunek z kawą i herbatą. Były też bukiety polnych i ogrodowych kwiatów, książeczki wykonane przez dzieci „Moja rodzina”. Zorganizowaliśmy zgadul- zgadulę w formie ilustracji. Zadaniem mam było odgadnięcie, którą rodzinę przedstawia ilustracja wykonana ręką dziecka.

Czas upłynął szybko i w serdecznej atmosferze. Dzieci otrzymały od mam cukierki.

POZNAJEMY KRAJE EUROPEJSKIE- projekt w klasie 2a

25.05.2022 06:49

Uczniowie sami decydowali, jakie kraje europejskie chcą poznać i sami dobierali się w grupy. Mieli dwa tygodnie czasu , żeby zgromadzić materiały dotyczące wybranego kraju. Po tym okresie rozpoczęły się prezentacje przed klasą. Codziennie poznawaliśmy inny kraj. Dzieci przygotowały piękne ilustracje, zdjęcia, plakaty, flagi i inne symbole danego kraju. W dodatku swobodnie wypowiadały się lub płynnie czytały zgromadzone informacje.

Grupy z powierzonych zadań wywiązały się rzetelnie, co można zobaczyć na zdjęciach. Za swój występ były nagradzane brawami, oceniane słownie przez nauczyciela, otrzymywały symboliczne papierowe serduszka, a dodatkowo pozostali uczniowie z klasy podejmowali próbę oceny za pracę występujące dzieci.

Poznaliśmy:

Czechy – przygotowali: Emil, Szymon, Antoś G., Antoś P. i  Karol. Chłopcy na końcu zorganizowali konkurs wiedzy i za poprawne odpowiedzi wręczali  pięknie zrobionego Krecika ze słynnej czeskiej bajki.

Wielką Brytanię – dokładnie omówiła: Alicja, Antonina G., Emilia M, i Lena. Dziewczynki przygotowały bardzo dużo elementów wykonanych ręcznie i wydrukowanych. Każda z dziewczynek przedstawiła inny kraj Zjednoczonego Królestwa. Wysłuchaliśmy również melodii irlandzkiej, nagranie przygotowała Lena.

Włochy – przygotowali: Jakub, Błażej i Michał.

Francję – Jga, Julia, Gabriela, Emilia Ch. i Wiktor.

Niemcy – Gabriel, Hubert i Oskar.

Hiszpanię – Zuzia, Antonina H, Laura, Nikola.

Wszystkie grupy były solidnie i rzeczowo przygotowane. Kochane dzieciaczki  wielkie brawa dla Was!!!. Prezentowane materiały znajdują się w naszej sali lekcyjnej i można je obejrzeć.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za umożliwienie dzieciom wspólnej pracy  w Państwa domach.

wychowawca- Małgorzata Mroczka.

Wycieczka do serwisu rowerowego „Rowerowy doktor”

23.05.2022 13:35

Klasa 2a w poniedziałek udała się do serwisu rowerowego, gdzie opisywała budowę roweru oraz poznała obowiązkowe jego wyposażenie. Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się rowerem na drodze. Dzieci do lat 10 mogą poruszać się rowerem po drodze tylko pod opieką dorosłych. „Rowerowy doktor” wspomniał również jak jeździć na rowerze , żeby nam służył jak najdłużej.

Wycieczka pociągiem do Krosna

26.04.2022 11:13

Dwudziestego drugiego kwietnia klasa 2A była na wycieczce w Krośnie. Dużą atrakcją tej wycieczki był przejazd pociągiem, co bardzo się dzieciom podobało. Kilkoro z nich pierwszy raz w życiu jechało pociągiem. Do kina Helios szliśmy pieszo i tam obejrzeliśmy film ”To nie wypanda”, film opowiada o 13 letniej dziewczynce, szkolnej kujonce, którą złościła nadopiekuńczość mamy. Nie potrafiła zapanować nad swoimi emocjami i wtedy zamieniała się w pomarańczową pandę, co przyczyniało się do licznych kłopotów dziewczynki.

Wycieczka bardzo się dzieciom podobała. Serdecznie dziękuję Rodzicom za opiekę nad dziećmi.

Śniadanie wielkanocne w 2a

14.04.2022 22:21
      W środę w klasie 2a odbyło się, zgodnie z tradycją Świąt Wielkanocnych, uroczyste śniadanie. .  Była modlitwa, życzenia, jajka, upieczony chleb, baba świąteczna, własnoręcznie wyhodowana rzeżucha.
      Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych
      życzą uczniowie klasy 2a z wychowawczynią Małgorzatą Mroczką.

POZNAJEMY INSTRUMENTY- 2A

22.03.2022 08:16

Klasa 2A przez cały tydzień realizowała blok tematyczny ”Muzyka jest wszędzie”. Zajęcia rozpoczęliśmy od słuchania dźwięków z otoczenia i w przyrodzie. Następnie poznawali instrumenty muzyczne zaprezentowane przez uczniów z naszej klasy: Alicja zagrała na ukulele, Antoś G. na gitarze, Emil, Szymon i Emilka M. na keyboardzie i Wiktor na akordeonie.

W swojej klasie gościliśmy naszą Panią Dyrektor Gabrielę Zdunek Gajdę, która opowiadała uczniom o swoich początkach gry na gitarze, o zakładaniu własnego śpiewnika ze słowami piosenek, chwytami na gitarę i ilustracjami.

Kolejnego dnia byliśmy na lekcji muzyki w klasie 5B, gdzie Weronika zagrała na gitarze. Gry na instrumencie uczy się w szkole muzycznej. Na keyboardzie zagrał Kacper, który jest samoukiem. Przed nami wystąpiła też Pani Małgorzata Sz., która jest nauczycielem muzyki w naszej szkole.

To był wspaniały koncert muzyczny i pierwszy na którym byliśmy od dłuższego czasu- od początku pandemii, bo w szkole nie mogły odbywać się takie imprezy.

Występy bardzo się nam podobały. Wielu uczniów jest chętnych do nauki gry na swoim wymarzonym instrumencie.

Podsumowaniem zajęć było poznanie zawodów, jakie związane są z muzyką: impresario, piosenkarz, kompozytor, didżej, nauczyciel muzyki, krytyk muzyczny, dyrygent, muzykoterapeuta, akustyk, stroiciel.

W tym tygodniu na zajęciach również dużo śpiewaliśmy, słuchaliśmy muzyki i uczyliśmy się tańców integracyjnych i grupowych.

Wychowawca- Małgorzata Mroczka

Jak karnawał to karnawał w 2a

11.02.2022 10:58
      Jak co roku w okresie karnawału odbył się w naszej szkole bal. 10 lutego dzieci z klasy 2a przebrane w kolorowe, różnorodne  stroje wcieliły się w bohaterów ze  znanych bajek,  filmów  i bawiły się w rytm muzyki.  Wszyscy bawili się wyśmienicie. W przerwach zabawę umilał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.  Dziękujemy!!  Kolejny bal karnawałowy już za rok.