• POZNAJEMY KRAJE EUROPEJSKIE- projekt w klasie 2a

• 25.05.2022 06:49
      • Uczniowie sami decydowali, jakie kraje europejskie chcą poznać i sami dobierali się w grupy. Mieli dwa tygodnie czasu , żeby zgromadzić materiały dotyczące wybranego kraju. Po tym okresie rozpoczęły się prezentacje przed klasą. Codziennie poznawaliśmy inny kraj. Dzieci przygotowały piękne ilustracje, zdjęcia, plakaty, flagi i inne symbole danego kraju. W dodatku swobodnie wypowiadały się lub płynnie czytały zgromadzone informacje.

Grupy z powierzonych zadań wywiązały się rzetelnie, co można zobaczyć na zdjęciach. Za swój występ były nagradzane brawami, oceniane słownie przez nauczyciela, otrzymywały symboliczne papierowe serduszka, a dodatkowo pozostali uczniowie z klasy podejmowali próbę oceny za pracę występujące dzieci.

Poznaliśmy:

Czechy – przygotowali: Emil, Szymon, Antoś G., Antoś P. i  Karol. Chłopcy na końcu zorganizowali konkurs wiedzy i za poprawne odpowiedzi wręczali  pięknie zrobionego Krecika ze słynnej czeskiej bajki.

Wielką Brytanię – dokładnie omówiła: Alicja, Antonina G., Emilia M, i Lena. Dziewczynki przygotowały bardzo dużo elementów wykonanych ręcznie i wydrukowanych. Każda z dziewczynek przedstawiła inny kraj Zjednoczonego Królestwa. Wysłuchaliśmy również melodii irlandzkiej, nagranie przygotowała Lena.

Włochy – przygotowali: Jakub, Błażej i Michał.

Francję – Jga, Julia, Gabriela, Emilia Ch. i Wiktor.

Niemcy – Gabriel, Hubert i Oskar.

Hiszpanię – Zuzia, Antonina H, Laura, Nikola.

Wszystkie grupy były solidnie i rzeczowo przygotowane. Kochane dzieciaczki  wielkie brawa dla Was!!!. Prezentowane materiały znajdują się w naszej sali lekcyjnej i można je obejrzeć.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za umożliwienie dzieciom wspólnej pracy  w Państwa domach.

wychowawca- Małgorzata Mroczka.