• POZNAJEMY INSTRUMENTY- 2A

• 22.03.2022 08:16
      • Klasa 2A przez cały tydzień realizowała blok tematyczny ”Muzyka jest wszędzie”. Zajęcia rozpoczęliśmy od słuchania dźwięków z otoczenia i w przyrodzie. Następnie poznawali instrumenty muzyczne zaprezentowane przez uczniów z naszej klasy: Alicja zagrała na ukulele, Antoś G. na gitarze, Emil, Szymon i Emilka M. na keyboardzie i Wiktor na akordeonie.

W swojej klasie gościliśmy naszą Panią Dyrektor Gabrielę Zdunek Gajdę, która opowiadała uczniom o swoich początkach gry na gitarze, o zakładaniu własnego śpiewnika ze słowami piosenek, chwytami na gitarę i ilustracjami.

Kolejnego dnia byliśmy na lekcji muzyki w klasie 5B, gdzie Weronika zagrała na gitarze. Gry na instrumencie uczy się w szkole muzycznej. Na keyboardzie zagrał Kacper, który jest samoukiem. Przed nami wystąpiła też Pani Małgorzata Sz., która jest nauczycielem muzyki w naszej szkole.

To był wspaniały koncert muzyczny i pierwszy na którym byliśmy od dłuższego czasu- od początku pandemii, bo w szkole nie mogły odbywać się takie imprezy.

Występy bardzo się nam podobały. Wielu uczniów jest chętnych do nauki gry na swoim wymarzonym instrumencie.

Podsumowaniem zajęć było poznanie zawodów, jakie związane są z muzyką: impresario, piosenkarz, kompozytor, didżej, nauczyciel muzyki, krytyk muzyczny, dyrygent, muzykoterapeuta, akustyk, stroiciel.

W tym tygodniu na zajęciach również dużo śpiewaliśmy, słuchaliśmy muzyki i uczyliśmy się tańców integracyjnych i grupowych.

Wychowawca- Małgorzata Mroczka