Uczymy się oszczędzać- „Budżet domowy, a spełnianie swoich marzeń” 3A

06.11.2022 17:47

Celem projektu było zainteresowanie uczniów tematem oszczędzania oraz próba odpowiedzi na pytanie- co można oszczędzać?, jak również wzbogacenie słownictwa ucznia o pojęcia: budżet, rachunek, planowanie wydatków, gospodarowanie swoim kieszonkowym, a jednocześnie zadaniem uczniów było edukowanie członków swojej rodziny w zakresie oszczędzania. Uczniowie wypowiadali się na temat: co jest potrzebą konieczną w domu, a co tylko  zachcianką?.

Tosia G. do klasy przyniosła swojego królika, którego hoduje od roku. Przedstawiła swoim kolegom i koleżankom zasady opieki nad zwierzętami, a jednocześnie wskazała, jak można gospodarować swoim kieszonkowym, żeby spełniać swoje marzenia dotyczące wymarzonego zwierzątka i na wszystko wystarczyło pieniędzy. Mówiła o tym, jak planuje swoje wydatki związane z królikiem, czyli  jak korzysta ze swego kieszonkowego.

Wskazała, jak stara się zaoszczędzić bo razem z dziadziem Janem suszy trawę na sianko. Do karmienia królika wykorzystuje wyhodowaną marchew w swoim ogrodzie. Uczniom bardzo podobała się taka lekcja.

Wiele dzieci marzy o swoich zwierzątkach, dlatego wspólnie podjęliśmy decyzję o założeniu w klasie akwarium. Pierwszym krokiem był zakup welonki, a potem poszło jak z płatka. Znaleźli się dobrzy ludzie, którzy podarowali nam akwarium, pompkę, grzałkę, rośliny, glonojady. I mamy w sali akwarium, które działa i wzbudza zainteresowanie podczas przerwy uczniów nie tylko z naszej klasy.

Pomysły uczniów na oszczędzanie w warunkach domowych- praca w grupach.

- Kąpiemy się tylko pod prysznicem.

- Oszczędzamy prąd, Wyłączamy światło, gdy wychodzimy z pokoju.

- Pilnujemy, żeby nie zostawiać w gniazdku samej ładowarki.

- Nie korzystamy długo z komputera.

- Jeździmy rowerem ( rodzice), a nie ciągle samochodem.

- Przed snem wyłączamy wszystko z prądu( oprócz lodówki).

- Segregujemy śmieci.

- Zęby myjemy wodą z kubeczka.

- Sadzimy na działce swoje warzywa.

- Zbieramy deszczówkę do podlewania kwiatów w domu i w ogrodzie.

- Używamy żarówek energooszczędnych.

- Myjemy naczynia w zamkniętej komorze zlewozmywaka lub w zmywarce.

- Nie kupujemy i nie jemy codziennie słodyczy.

- Kupujemy tylko potrzebne rzeczy.

Wychowawca: Małgorzata Mroczka

Sprzątanie świata - Wszystkie śmieci są nasze

06.11.2022 17:49
      Klasa 3A uczestniczyła w akcji „Sprzątanie Świata” we współpracy z Urzędem Miasta Jasła. Uczniowie otrzymali jednorazowe rękawiczki i kolorowe worki. Rodzice również wsparli klasę bo dokupili rękawiczki. Ta klasa już po raz trzeci brała udział w takiej akcji.
      Uczniowie doskonale orientowali się, jakie zagrożenia wynikają z zaśmiecania naszej planety. Wiedzą również, jakie odpady wrzucać do określonego koloru worka. I na czym polega recykling. Dbajmy wszyscy o naszą planetę.
      Wychowawca: Małgorzata Mroczka

Uczymy dzieci programować - kontynuacja programu w klasie 3a

28.09.2022 15:29
      Klasa 3a rozpoczeła 5 semestr nauki programowania realizując na edukacji infomatyycznej Program "Uczymy dzieci programowac".
      Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim zwiększony ruch na drogach. Bezpieczeństwo, to temat, który warto zawsze poruszać, początek roku również jest idealnym momentem na przypomnienie zasad obowiązujących między innymi w drodze do i ze szkoły. Na zajęciach edukacji informatycznej uczniowie uzupełnią trasę dla robotów Ozobot w taki sposób, żeby robot bezpiecznie dojechał do szkoły, zatrzymując się za każdym razem kiedy zobaczy znak stop. trzecioklasiści świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

Dzień Pustej Klasy w 2a

14.06.2022 09:55
      Dzień Pustej Klasy 2022 klasa 2a spędziła na łonie natury w Karpackiej Wysłance - Rodzinnym Eko-Gospodarstwie Agroturystycznym. Bardzo dziekujemy Gospodarzom za wspaniałą lekcję ekologii i przyrody dla naszych uczniów.
      #dzienpustejklasy2022
      Zaraszamy do galerii:

III miejsce w konkursie plastycznym „Moja wymarzona, wakacyjna podróż”

08.06.2022 11:10

III miejsce Emilki Chomiszczak  uczennicy klasy 2a w drugiej edycji konkursu plastycznego „Moja wymarzona, wakacyjna podróż”, którego uczestnikami byli uczniowie klas I - VI szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego.

Nadesłano do nas łącznie 61 prac, które oceniała komisja konkursowa w składzie : dyrektor MDK w Jaśle - Grażyna Leńczuk, nauczyciel sekcji plastycznej MDK w Jaśle - Elżbieta Piórecka, organizator imprez MDK w Jaśle Justyna Maniak oraz dziecięce jury.  Wybór nagrodzonych prac nie był łatwym zadaniem, jurorzy zwracali uwagę na samodzielność wykonania pracy,  ogólny wyraz artystyczny a także oryginalność pracy.

Piknik Kolejowy z 2a

08.06.2022 09:33
      Po dwóch latach przerwy na stację kolejową Jasło wrócił Piknik Kolejowy z okazji Dnia Dziecka.  Uczniowie klasy 2a biorący udział w Piklniku mogli odbyć przejażdżkę drezyną, zwiedzić wnętrze lokomotywy SM-42, czy też poznać tajniki pracy funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.
      Wydarzenie zorganizowane przez inicjatywę społeczną Kolej na Jasło nie tylko bawi, lecz również uczy dzieci zasad bezpiecznego zachowania w obrębie infrastruktury kolejowej.