Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w 2A

01.10.2021 09:20

Dwudziestego dziewiątego września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej klasie do tego dnia przygotowali się: Emilia M., która pięknie przeczytała wiersz Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski”. Na głos czytał również Szymon J. i Nikola G., którzy przeczytali rozdział książki Renaty Piątkowskiej „Gang swojaków, czy pomoc daje moc. Lena P. przeczytała dzieciom fragment swojej ulubionej książki „Zaopiekuj się mną”.

Czytanie na głos pomaga w zapamiętywaniu. Ludzie lepiej zapamiętują słowa, jeśli czytają je na głos. Czytanie stanowi doskonałą odskocznię od codzienności, obniża ciśnienie krwi, reguluje pracę serca i redukuje stres w sposób zbliżony do ćwiczeń jogi.

Czytanie na głos i słuchanie własnego głosu umożliwia przenoszenie informacji do pamięci długotrwałej.

W tym dniu gościliśmy w klasie Panią Anię Sz. bibliotekarkę naszej szkoły, która też czytała dzieciom przygody Swojaków.

Zachęcam wszystkich Rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom przed snem w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

DZIEŃ CHŁOPAKA W 2A

30.09.2021 15:13

Trzydziestego września obchodziliśmy w klasie Dzień Chłopaka. Dziewczynki składały chłopcom życzenia i wręczyły upominki, przygotowane przez Klasową Radę Rodziców. Chłopcy byli bardzo zadowoleni. Dla dziewczynek przygotowany był słodki upominek.

Dziękuję Rodzicom z trójki klasowej za zorganizowanie upominków.

SPRZĄTANIE ŚWIATA z 2A

30.09.2021 12:50

Klasa 2A  na zajęciach szkolnych realizowała tematy związane z ekologią. Uczniowie uczyli się w jaki sposób możemy zadbać o naszą planetę. Uczyli się, jak segregować odpady, aby można je było powtórnie wykorzystać, w jaki sposób oszczędzać energię, co robić z niebezpiecznymi odpadami, jak zużyte baterie czy termometry.

Podsumowaniem zajęć była akcja sprzątanie terenu wokół naszej szkoły. Śmieci  nie było zbyt wiele, ale każdy śmieć trafiał do odpowiedniego worka, do żółtego metal i plastik, do niebieskiego papier i tektura, a do zielonego szkło. Potem zawartość worków była zsypywana do kontenerów określonego koloru, a puste worki trafiły do żółtego kontenera.

Uczniowie wiedzą, że zeschłe liście, ścięta trawa, zwiędłe kwiaty powinny trafić do kompostownika, a następnie do ogródka lub warzywnika w celu użyźnienia gleby.

Dziękuję dzieciom za pracowitą lekcję i Rodzicom za przygotowanie dzieci do akcji i zakupienie jednorazowych rękawiczek

II cz. MAM TALENT W 2A

30.09.2021 12:00

W drugiej części klasowego konkursu „Mam talent” odbyły się prezentacje ruchowe. Jazdę na rolkach zaprezentował Wiktor R., którego Jury składające się z dzieci naszej klasy oceniło najwyżej. W nagrodę otrzymał Żółwia z Gangu Swojaków. Jazdę na hulajnodze pokazał Gabriel C., któremu Jury wręczyło książkę Renaty Piątkowskiej „Gang Swojaków”. Taką samą nagrodę otrzymała Julia D. za pokaz jazdy na fish desce i Gabrysia L. za skakanie na skakance. W konkurencjach ruchowych  wystąpiły jeszcze Emilia Ch. i Nikola G., które otrzymały gorące brawa od swoich kolegów i koleżanek.

Dziękuję klasie za aktywny udział w zajęciach rozwijających kreatywność.

„MAM TALENT W 2A”

24.09.2021 15:33

Międzynarodowy Dzień Kropki to moment w którym uczniowie zaczęli dostrzegać w sobie różne talenty. Na zajęciach rozwijających kreatywność mogli zaprezentować swój talent. Prezentację dzieci oceniało Jury w skład , którego wchodziły dzieci z klasy: Ala, Laura, Iga i Emil, którzy oceniając występ tworzyli kilkuzdaniową wypowiedź .

Lena P. zaprezentowała swoje prace plastyczne. Największy zachwyt wzbudziła praca przedstawiająca zachód słońca, drzewa, wilka i wilki oraz przyjaciółki. W sali lekcyjnej zorganizowaliśmy wystawę jej prac.

Antonina G. zaprezentowała swój talent plastyczny wykonując z papieru dwa smoki oraz wykorzystując resztki różnorodnych materiałów uwiązy i kantary do drewnianego konika, które idealnie wymierzyła i dopasowała. Ponadto pokazała i dokładnie omówiła proces wykonania kolorowych, ozdobnych i zapachowych świeczek. Sprawiła dzieciom niespodziankę, gdyż przyniosła królika, którym się sama opiekuje i opowiedziała, czego go nauczyła.

Emilka M. pięknie zatańczyła do melodii Loreen – Euphoria.

W kategorii aktorskiej wystąpił Szymon , który przygotował teatrzyk z własnoręcznie wykonanymi  pacynkami.

W kategorii plastycznej swoje początkowe prace pokazali: Filip S. i Antonina H. Kilkoro dzieci zamierzało przedstawić swój talent ruchowy, czyli jazdę na rowerze, na rolkach, na desce i hulajnodze, ale te konkurencje nie mogły się odbyć ze względu na deszcz i będą zaprezentowane w najbliższą środę.

Jury jednogłośnie uznało, że mistrzynią talentów jest Antonina G. ze względu na ich różnorodność . Jury i klasa nagrodziła wszystkich uczestników gromkimi brawami, a trzy uczestniczki nagrodami w postaci swojaków.

Te zajęcia zachęciły inne dzieci, które wcześniej nie planowały przedstawienia swoich talentów do przygotowania swojej prezentacji.

Powodzenia dzieci!!!

Międzynarodowy Dzień Kropki w 2A

16.09.2021 13:18

Klasa 2a obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w kropeczki. Najpierw poznały historię małej Vasthi, która dzięki swojej nauczycielce od plastyki uwierzyła w swój talent. Potem uczyły się piosenki ”Kropka”. Następnie wypowiadały się na temat swoich talentów oraz wykonały pracę plastyczną „Słoneczniki” rozpoczynając od dużej żółtej kropki.