• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w 2A

• 01.10.2021 09:20
      • Dwudziestego dziewiątego września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej klasie do tego dnia przygotowali się: Emilia M., która pięknie przeczytała wiersz Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski”. Na głos czytał również Szymon J. i Nikola G., którzy przeczytali rozdział książki Renaty Piątkowskiej „Gang swojaków, czy pomoc daje moc. Lena P. przeczytała dzieciom fragment swojej ulubionej książki „Zaopiekuj się mną”.

Czytanie na głos pomaga w zapamiętywaniu. Ludzie lepiej zapamiętują słowa, jeśli czytają je na głos. Czytanie stanowi doskonałą odskocznię od codzienności, obniża ciśnienie krwi, reguluje pracę serca i redukuje stres w sposób zbliżony do ćwiczeń jogi.

Czytanie na głos i słuchanie własnego głosu umożliwia przenoszenie informacji do pamięci długotrwałej.

W tym dniu gościliśmy w klasie Panią Anię Sz. bibliotekarkę naszej szkoły, która też czytała dzieciom przygody Swojaków.

Zachęcam wszystkich Rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom przed snem w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Wychowawca: Małgorzata Mroczka