Śniadanie wielkanocne w kl. 3a

05.04.2023 13:35

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi przygotowujemy klasowe śniadanie. Wspólne nakrycie do stołu, a potem składanie życzeń świątecznych i poczęstunek wywołują w nas same pozytywne emocje i wprowadzają w świąteczny nastrój. Rodzicom dziękujemy za poczęstunek. Wszystkim życzymy wesołych świąt.

Ucz. Kl. IIIa i wych. Małgorzata Mroczka

Portret z jajem w 3a

04.04.2023 11:36
      Klasa 2a przyłączyła się do zabawnej akcji w ostatni dzień przed przerwą świąteczną i mając do dyspozycji jajo oraz proste narzędzia do malowania dzieci stworzyły ciekawe, żartobliwe projekty.

Pasta rybna z dużą ilością szczypiorku i natki pietruszki w klasie 3A

17.03.2023 16:33

Do tematu zajęć „Legenda o królu ryb” przygotowaliśmy zajęcia kulinarne - pastę rybną z dużą ilością szczypiorku i natki pietruszki. Wykonanie pasty poprzedziliśmy ważnymi informacjami na temat piramidy żywienia oraz wartościami odżywczymi ryb, które zawierają wysokiej jakości białko, jod, fosfor, potas, wapń oraz witaminy A i D.
      Po przygotowaniu potrzebnych produktów dzieci wybrały na kanapki chleb upieczony przez tatę Szymona i chleb żytni ze słonecznikiem. Do pracy zaangażowało się kilkoro dzieci. Szymon kroił chleb, Tosia G. drobniutko posiekała szczypiorek i natkę pietruszki, którą przyniósł Emil.
      Iga i Nikola urabiały twarożek( przyniosła Tosia i Lena) z makrelą  w sosie pomidorowym (Nikola, Iga). Wykonaną pastą Alicja smarowała kromeczki chleba. Dzieci same posypywały sobie kanapeczki szczypiorkiem i natką pietruszki. Wykonane kanapki pod każdym względem były bardzo zdrowe: ciemny chleb, twarożek z rybą i duża ilość zieleniny. W klasie pachniało szczypiorkiem i świeżą natką pietruszki.  Większość dzieci częstowała się kanapkami. Były też dzieci, które ze smakiem zjadały same kromeczki ze swojskiego chleb Szymona. I zapewniam, że nic się nie zmarnowało. Dzieciom bardzo podobała się taka lekcja.
      Szanowni Państwo dzieci są świadome, co jest zdrowe, a co nie, więc na drugie śniadanie do szkole proszę nie dawać chipsów, pączków i słodyczy. Odżywiajmy się zdrowo.
      W naszej paście zmieniłabym serek „Bieluch” na zwykły twarożek. Smacznego!
      Bardzo dziękuję Rodzicom za zakupienie potrzebnych produktów.
                                                                 Wychowawca: Małgorzata Mroczka

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

09.03.2023 14:00
      Klasa 3a  brała udział w obchodach Dnia Bezpieczmego Internetu 2023.

Walentynki w klasie 3a

15.02.2023 14:43
      Uczniowie z klasy 3a urządzili sobie klasowe walentynki. Wyjątkowo się do nich przygotowali. Prawie każde dziecko wykonało upominki walentynkowe dla każdego dziecka w klasie. To tylko świadczy o tym, jak bardzo się lubią i szanują.
      Proszę zobaczyć na wspaniałe upominki , jakie wykonali.
      Wych. Małgorzata Mroczka

Świątecznie w 3a

23.12.2022 15:05

DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI- spotkanie edukacyjne w klasach 1-3

15.12.2022 07:48
      W naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne  w ramach projektu Eko-tożsamość polsko-słowackiego pogranicza (koordynacja przez Wydział Funduszy Zewnętrznych UM Jasło) dla klas 1-3 Pod hasłem „Drugie życie śmieci”. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki:
      – co to jest ekologia,
      - czym się zajmuje?,
      - o co musimy dbać?
      - jakie są kolory worków przygotowane do segregacji,
      - co wrzucamy do worka  danego koloru?
      -na czym polega recykling?
      -co to jest ocieplenie globalne?,
      - jak możemy nad tym zapanować?
      - jak długo rozkładają się wymienione śmieci?.
      Uczniowie podawali w latach, ile trwa rozkład poszczególnych śmieci. Byli bliżej lub dalej prawdy, np. foliowa reklamówka rozkłada się 300 lat, a plastikowa butelka nawet 400 lat.
      Potem wypisywali skojarzenia z tematem recyklingu. Trzeba przyznać ,że uczniowie już od klasy 1są dobrze zorientowani na temat odpadów, ich segregacji i wyznaczenia nowego życia dla konkretnego śmiecia. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał w papierowej torbie materiały edukacyjne.
                                                    Wychowawca klasy 3A: Małgorzata Mroczka