• Pasta rybna z dużą ilością szczypiorku i natki pietruszki w klasie 3A

• 17.03.2023 16:33
      • Do tematu zajęć „Legenda o królu ryb” przygotowaliśmy zajęcia kulinarne - pastę rybną z dużą ilością szczypiorku i natki pietruszki. Wykonanie pasty poprzedziliśmy ważnymi informacjami na temat piramidy żywienia oraz wartościami odżywczymi ryb, które zawierają wysokiej jakości białko, jod, fosfor, potas, wapń oraz witaminy A i D.
        Po przygotowaniu potrzebnych produktów dzieci wybrały na kanapki chleb upieczony przez tatę Szymona i chleb żytni ze słonecznikiem. Do pracy zaangażowało się kilkoro dzieci. Szymon kroił chleb, Tosia G. drobniutko posiekała szczypiorek i natkę pietruszki, którą przyniósł Emil.
        Iga i Nikola urabiały twarożek( przyniosła Tosia i Lena) z makrelą  w sosie pomidorowym (Nikola, Iga). Wykonaną pastą Alicja smarowała kromeczki chleba. Dzieci same posypywały sobie kanapeczki szczypiorkiem i natką pietruszki. Wykonane kanapki pod każdym względem były bardzo zdrowe: ciemny chleb, twarożek z rybą i duża ilość zieleniny. W klasie pachniało szczypiorkiem i świeżą natką pietruszki.  Większość dzieci częstowała się kanapkami. Były też dzieci, które ze smakiem zjadały same kromeczki ze swojskiego chleb Szymona. I zapewniam, że nic się nie zmarnowało. Dzieciom bardzo podobała się taka lekcja.
        Szanowni Państwo dzieci są świadome, co jest zdrowe, a co nie, więc na drugie śniadanie do szkole proszę nie dawać chipsów, pączków i słodyczy. Odżywiajmy się zdrowo.
        W naszej paście zmieniłabym serek „Bieluch” na zwykły twarożek. Smacznego!
        Bardzo dziękuję Rodzicom za zakupienie potrzebnych produktów.
                                                                   Wychowawca: Małgorzata Mroczka