• DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI- spotkanie edukacyjne w klasach 1-3

• 15.12.2022 07:48
      • W naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne  w ramach projektu Eko-tożsamość polsko-słowackiego pogranicza (koordynacja przez Wydział Funduszy Zewnętrznych UM Jasło) dla klas 1-3 Pod hasłem „Drugie życie śmieci”. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki:
        – co to jest ekologia,
        - czym się zajmuje?,
        - o co musimy dbać?
        - jakie są kolory worków przygotowane do segregacji,
        - co wrzucamy do worka  danego koloru?
        -na czym polega recykling?
        -co to jest ocieplenie globalne?,
        - jak możemy nad tym zapanować?
        - jak długo rozkładają się wymienione śmieci?.
        Uczniowie podawali w latach, ile trwa rozkład poszczególnych śmieci. Byli bliżej lub dalej prawdy, np. foliowa reklamówka rozkłada się 300 lat, a plastikowa butelka nawet 400 lat.
        Potem wypisywali skojarzenia z tematem recyklingu. Trzeba przyznać ,że uczniowie już od klasy 1są dobrze zorientowani na temat odpadów, ich segregacji i wyznaczenia nowego życia dla konkretnego śmiecia. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał w papierowej torbie materiały edukacyjne.
                                                      Wychowawca klasy 3A: Małgorzata Mroczka