MASTER LEGO na zajęciach kreatywnych w klasie 2A

10.02.2022 13:40

Uczniowie często pytają czy mogą przynieść do szkoły zabawki. Zaproponowałam im, żeby na zajęcia kreatywne przynieśli klocki Lego. Patrząc na ich zabawę na pewno swej decyzji nie żałuję, tak świetnie się bawili i współpracowali. Klocki to więcej niż tylko wspólna zabawa.

Budowanie z klocków rozwija wyobraźnię, wzbogaca wiedzę na temat świata materialnego. Jest to doskonała nauka przez zabawę. Zabawa klockami uczy cierpliwości i wytrwałości. Jest doskonałą metodą na rozładowanie napięcia. A wspólne budowanie rozwija umiejętności komunikacyjne, dzieci wymieniają się klockami, negocjują, komunikują swoje potrzeby, rozwijają zasób słów, przełamują nieśmiałość, uczą się bycia w relacji, nawiązują więź z osobami, które z nimi budują. Dzieci z entuzjazmem podejmują nowe wyzwania, są pewniejsze siebie, wierzą we własne siły i możliwości.

Uczniowie postanowili również obejrzeć finał telewizyjnego Master Lego i na następnych zajęciach będą wypowiadać się na temat obejrzanego programu telewizyjnego.

Wychowawca: Małgorzata Mroczka

Wigilia w 2a

17.12.2021 22:09
      Wigilia w 2a

Przygotowanie ozdób świątecznych

07.12.2021 13:17
      Samodzielnie przygotowane dekoracje na akcję :Razem stroimy Jasło na święta"

Mikołaj w 2a

06.12.2021 18:40
      Mikołaj w klasie 2a

Koktajl truskawkowy w 2A

17.11.2021 19:37

Ósmego listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym samym czasie realizowaliśmy tematy związane ze zdrowiem. Najpierw uczniowie pracowali w grupach i tworzyli mapy mentalne ”Co wpływa na nasze zdrowie?”. Dzieci były podzielone na cztery grupy. Każda z grup wypisała podobne czynniki  wpływające na nasze zdrowie. A wśród nich: odżywianie, piramida żywienia, aktywność fizyczna, higiena, sen, profilaktyka, badania lekarskie. Następnie uczniowie obejrzeli film opracowany przez fundację „Szkoła na Widelcu „Piramida żywienia”, a potem sami wykonywali takie piramidy. Podsumowaniem części teoretycznej było wykonanie koktajlu truskawkowego.

Uczniowie przynieśli mrożone truskawki i inne owoce oraz jogurty naturalne. Jeden z chłopców przyniósł świeże truskawki, którymi poczęstował całą klasę. Dzieciom bardzo smakował koktajl, chociaż były zaskoczone, że nie dodawaliśmy cukru, którego powinniśmy unikać, jeśli chcemy zachować zdrowie na długie lata.

Podczas tych zajęć zwróciliśmy uwagę na ekologię, gdyż korzystaliśmy z dawno zakupionych plastikowych kubeczków. A w obecnej sytuacji powinniśmy całkowicie zrezygnować z plastikowych naczyń, sztućców itp. – to wszystko po to, aby uchronić naszą Ziemię od katastrofy.

Serdecznie dziękuję dzieciom i Rodzicom za zakupienie truskawek i jogurtów. Taki przysmak polecamy Wszystkim. Zdrowy, smaczny i łatwy w wykonaniu.

Wychowawca: Małgorzata Mroczka

Klasa 2a uczciła Świeto Niepodległości

15.11.2021 07:55

Klasa 2a w przeddzień obchodów Święta Niepodległości przez Polskę realizowała temat ”Niepodległa Polska”.

Uczniowie obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się, że przez 123 lata Polska była w niewoli pod zaborem Rosji, Prus i Austrii. Dzięki żyjącym w tamtych czasach Polakom dzisiaj żyjemy w wolnym kraju. Znaczący wpływ na odzyskanie niepodległości miały następujące postaci: Józef Piłsudski- pierwszy marszałek Polski, Ignacy Jan Paderewski – pomagał ofiarom wojny w Polsce, Wincenty Witos – patriota oddany Polsce i Roman Dmowski – dla niego naród był największą wartością.

Uczniowie przyszli do klasy w galowych strojach z biało-czerwonymi kotylionami i pięknie zaśpiewali hymn państwowy. Powtórzyli wiadomości o symbolach narodowych. Słuchali pieśni patriotycznych i zaśpiewali utwór „Przybyli ułani pod okienko”.

Na zajęciach dostali karty pracy, a efekty swojej pracy zabrali do domu w celu pokazania Rodzicom. Na kartach pracy znajduje się komunikat adresowany do rodzica, który zachęca do przeznaczenia czasu na wspólną naukę, do wykonania kolejnego zadania.

Klasa recytowała wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”

Jestem dumna z uczniów, gdyż pięknie uczcili Święto Niepodległości swoją postawą, śpiewem i strojem.