• MASTER LEGO na zajęciach kreatywnych w klasie 2A

• 10.02.2022 13:40
      • Uczniowie często pytają czy mogą przynieść do szkoły zabawki. Zaproponowałam im, żeby na zajęcia kreatywne przynieśli klocki Lego. Patrząc na ich zabawę na pewno swej decyzji nie żałuję, tak świetnie się bawili i współpracowali. Klocki to więcej niż tylko wspólna zabawa.

Budowanie z klocków rozwija wyobraźnię, wzbogaca wiedzę na temat świata materialnego. Jest to doskonała nauka przez zabawę. Zabawa klockami uczy cierpliwości i wytrwałości. Jest doskonałą metodą na rozładowanie napięcia. A wspólne budowanie rozwija umiejętności komunikacyjne, dzieci wymieniają się klockami, negocjują, komunikują swoje potrzeby, rozwijają zasób słów, przełamują nieśmiałość, uczą się bycia w relacji, nawiązują więź z osobami, które z nimi budują. Dzieci z entuzjazmem podejmują nowe wyzwania, są pewniejsze siebie, wierzą we własne siły i możliwości.

Uczniowie postanowili również obejrzeć finał telewizyjnego Master Lego i na następnych zajęciach będą wypowiadać się na temat obejrzanego programu telewizyjnego.

Wychowawca: Małgorzata Mroczka