• Koktajl truskawkowy w 2A

• 17.11.2021 19:37
      • Ósmego listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym samym czasie realizowaliśmy tematy związane ze zdrowiem. Najpierw uczniowie pracowali w grupach i tworzyli mapy mentalne ”Co wpływa na nasze zdrowie?”. Dzieci były podzielone na cztery grupy. Każda z grup wypisała podobne czynniki  wpływające na nasze zdrowie. A wśród nich: odżywianie, piramida żywienia, aktywność fizyczna, higiena, sen, profilaktyka, badania lekarskie. Następnie uczniowie obejrzeli film opracowany przez fundację „Szkoła na Widelcu „Piramida żywienia”, a potem sami wykonywali takie piramidy. Podsumowaniem części teoretycznej było wykonanie koktajlu truskawkowego.

Uczniowie przynieśli mrożone truskawki i inne owoce oraz jogurty naturalne. Jeden z chłopców przyniósł świeże truskawki, którymi poczęstował całą klasę. Dzieciom bardzo smakował koktajl, chociaż były zaskoczone, że nie dodawaliśmy cukru, którego powinniśmy unikać, jeśli chcemy zachować zdrowie na długie lata.

Podczas tych zajęć zwróciliśmy uwagę na ekologię, gdyż korzystaliśmy z dawno zakupionych plastikowych kubeczków. A w obecnej sytuacji powinniśmy całkowicie zrezygnować z plastikowych naczyń, sztućców itp. – to wszystko po to, aby uchronić naszą Ziemię od katastrofy.

Serdecznie dziękuję dzieciom i Rodzicom za zakupienie truskawek i jogurtów. Taki przysmak polecamy Wszystkim. Zdrowy, smaczny i łatwy w wykonaniu.

Wychowawca: Małgorzata Mroczka