• Mikołaj w naszym przedszkolu.

07.12.2021 13:27

„Mój kochany Mikołaju, cały rok czekałem.
      Byłem bardzo grzeczny, bardzo się starałem.”

Dzień 6 grudnia to dzień szczególny dla dzieci, właśnie w tym dniu wszystkie dzieci czekają na Świętego Mikołaja. Już od samego rana w  Naszym Przedszkolu słychać było piosenki o Mikołaju  oraz rozmowy między dziećmi: Ciekawe czy Mikołaj do nas dzisiaj przyjedzie? I przyjechał. Rozdał wszystkie prezenty bardzo grzecznym dzieciom.
      Nie zabrakło również specjalnych występów dla Mikołaja.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.
      ZDdęcia w galeriach grupowych.
      Do zobaczenia za rok:)

Andrzejki w przedszkolu

01.12.2021 12:03
      Już za chwilę grudzień, ale zanim zaczniemy odliczać dni do św Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia, organizuje się wieczór wróżb i zabaw - Andrzejki. Obchodzimy je w nocy z 29 na 30 listopada. Dawniej uważano, że wróżby te mają niezwykłą moc. Było to święto przeznaczone dla niezamężnych pań. Wierzono, że dzięki tym wróżbom panie poznają przyszłość i dowiedzą się jaki mężczyzna jest im pisany. Panowie mieli swój magiczny dzień Katarzynki obchodzony w nocy z 24 na na 25 listopada, ale nie są one tak popularne.
      Wróżby andrzejkowe to bardzo dawna tradycja ok 1570 r.  Nazwa pochodzi od imienia Andrzeja, który był jednym z apostołów, jest on patronem małżeństw.
       Wróżby andrzejkowe są traktowane z przymrużeniem oka, nikt nie wierzy już w ich  moc.
      Przedszkolaki wesoło bawiły się poznając i wykorzystując wróżby. Było lanie wosku, wyścigi bucików, serce z imionami, losowanie atrybutów zawodów, rzucanie drobnymi monetami  do wody.  Warto poznawać dawne zwyczaje i tradycje.

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

26.11.2021 11:22

25 listopada dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola z uśmiechem, bo misiów w tym roku nie przynosiliśmy. Trochę ich brakowało… ale pomimo tego zabawa była znakomita!

Dzieci same wykonały opaski z buźką misia. Poznały historię powstania tej wspaniałej pluszowej zabawki oraz obejrzały prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. W czasie wspólnej zabawy nie zabrakło tańców i piosenek o tematyce „misiowej”. Kolorowały misie na tablicy interaktywnej, a także rysowały na kartkach swoje ulubione misie.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości i świetnej zabawy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli zaprosić do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

PCK- Klub Wiewiórka

26.11.2021 10:40
      19 listopada dzieci przedszkolne spotkały się z PANIĄ KRYSTYNĄ DŁUGOSZ - KIEROWNIKIEM ODDZIAŁU REJONOWEGO PCK w JAŚLE. Dzieci zapoznały się z historią i celami działalności PCK. Dowiedziały się w jaki sposób pracownicy  pomagają potrzebującym oraz w jaki sposób można zostać ,,wolontariuszem".Przedszkolaki miały możliwość przymierzenia ,,krzyżaka " i mogli poczuć się jak wolontariusze pracujący na rzecz PCK. Za wzorowe zachowanie podczas spotkania pani Krysia wręczyła im kolorowankę i kalendarzyki.Wszystkie dzieci wyraziły chęć należenia do KLUBU WIEWIÓRKA , ponieważ spełniają wszystkie warunki ,,KLUBOWICZA". BARDZO DZIĘKUJEMY ZA MIŁE I POUCZAJĄCE SPOTKANIE

Przedszkolaki uczciły Święto Niepodległości.

10.11.2021 12:38

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu". 10 listopada 2021r. o godz. 11:11 dzieci uroczyście odśpiewały w hymn państwowy.
      Celem akcji  jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Już najmłodsze przedszkolaki znają godło, flagę i hymn naszego kraju. Dzieci w  ramach zajęć i zabaw edukacyjnych zapoznawały się z mapą Polski, historią, zabytkami, charakterystycznymi miejscami, znanymi postaciami, muzyką, strojami regionalnymi, legendami itd. Udział w akcji jest jednym z działań rozwijających ich świadomość narodową i kształcących postawę patriotyczną.

Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków!

Przedszkole do Hymnu 2021

Przedszkole Miejskie nr 12 w Jaśle - Do Hymnu! autorstwa ZSM nr 1w Jaśle