#PrzedszkolePamięta 2021

08.11.2021 12:12
      Wzorem ubiegłego roku nasza placówka wzięła udział w organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji "Przedszkole pamięta". celem akcji jest upamiętnienie ważnych rocznic oraz wydarzeń historycznych. My zwróciliśmy uwagę na historię naszej  małej Ojczyzny - Jasła i  pamiętaliśmy o lokalnych bohaterach. Grupy odwiedziły historyczne miejsce i zapalili znicz. Na zajęciach w przedszkolu dzieci poznały symbolikę światła, rozmawiały o potrzebie pamiętania o przodkach, ważnych postaciach historycznych i sposobach uczczenia ich.

#Przedszkole pamięta

03.11.2021 20:50
      Nasze przedszkolaki również przyłączyły się do akcji MEN. Po krótkiej lekcji historii dzieci udały się na Płytę Sapera znajdująca się w pobliżu przedszkola, by zapalić znicze, oddając hołd poległym w obronie ojczyzny.
      Już od najmłodszych lat zwracamy uwagę na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy doprowadzili do tego, że żyjemy w wolnej Polsce.
      Święto Wszystkich Świętych, odwiedzanie cmentarzy, pamięć o bliskich to również  doskonała okazja dla uczczenia postaci zasłużonych z naszej historii.

Pomarańczowe święto

25.10.2021 08:15
      Jak sama nazwa wskazuje w naszym przedszkolu królował kolor pomarańczowy. Chcąc wdrażać już od najmłodszych lat nasze dzieci do jedzenia zdrowych i bogatych w witaminy warzyw, zorganizowaliśmy taki dzień, gdzie królowała marchewka, dynia i mandarynka. Dzieci dowiedziały się jakie właściwości odżywcze mają owoce i warzywa, dlaczego należy je jeść.

Przedszkolaki ubrane na pomarańczowo świetnie się bawiły zdobywając przy tym wiadomości. Dowiedziały się jak uzyskać kolor pomarańczowy. Była wspólna zabawa, konkursy, zawody: wyścigi z dynią, składanie marchewki z części, obieranie mandarynek na czas, układanie obrazków z mandarynek, stemplowania, malowanie marchewek.
      Misie, Biedronki i Plastusie z apetytem zajadały pyszną zupę dyniową, chrupały marcheweczki, jadły mandarynki.
      Wszystkim dopisywały wyśmienite humory.
      Galeria :

Europejski Dzień Języków w przedszkolu

03.10.2021 23:14

W tegorocznych obchodach Europejskiego Dnia Języków wzięły udział najmłodsze dzieci z naszej szkoły – przedszkolaki z grupy Misie, Biedronki i Plastusie.
      W tym dniu odnowiliśmy zawieszoną w okresie nauczania zdalnego współpracę z przedszkolakami oraz ich nauczycielką Bernadette Oketch z Kenii w ramach projektu humanitarno-edukacyjnego Face to Face with the World.
      Podczas lekcji online dzieci będą miały okazję poznać swoich rówieśników z kraju afrykańskiego, opowiedzieć im o sobie w języku angielskim, poznać ich życie oraz zwyczaje panujące w ich kraju. Udział w projekcie będzie też okazją do wykazania się postawą wrażliwości na potrzeby innych ludzi.
      Dzieci z Kenii, które żyją bardzo biednie, oczekują naszej pomocy. Już wkrótce ogłosimy zbiórkę przyborów szkolnych oraz zabawek, które wyślemy przedszkolakom z Kenii. Ich nauczycielka powiedziała, że są one dla nich równie cenne jak złoto. Mamy nadzieję, że do naszej akcji dołączy także starsza społeczność naszej szkoły. Pamiętajmy, że „Nawet najmniejsza pomoc jest zawsze lepsza od największego współczucia.’’

Małgorzata Kowalska

Informacja w sprawie logowania sie do systemu Jammik

01.09.2021 14:07

Szanowni rodzice nowych dzieci przedszkolnych.

Poprzez portal dla rodzica www.jammik.pl rodzic ma dostęp do:

• danych dziecka, listy obecności, rachunków i swoich zobowiązań wobec przedszkola, kalendarza i jadłospisu,
      • wiadomości wewnątrz systemu od wychowawcy lub innego pracownika przedszkola,
      • wysyłania i odbierania wiadomości e-mail, sms bezpośrednio z aplikacji np. o zaległych płatnościach
      • Aby można było się zalogować do portalu niezbędny jest adres mailowy oraz numer karty, którą Państwo posiadają.
      W związku z tym proszę o podanie aktualnych adresów mailowych u intendentki przedszkola bądź w sekretariacie szkoły.
       W celu zalogowania sie do systemu nalezy kliknąc w link:  Logowanie dla rodziców w systemie Jammik lub  wejśc przez zakładkę  Jammik znajdującą się po lewej stronie na stronie internetowej.