XXIII Edycja konkursu - Zbiórka zużytych baterii

14.06.2022 11:00
      Nasze przedszkole wzięło udział w kolejnej edycji konkursu zorganizowanego przez Urząd Miasta Jasła, celem którego jest edukacja ekologiczna dzieci w zakresie właściwego postępowania z zużytymi bateriami, które są odpadami niebezpiecznymi i nie mogą być wyrzucane razem z innymi odpadami.

Baterie i akumulatory różnego typu i wielkości towarzyszą nam w każdej dziedzinie naszego życia. Znajdujemy je w małych zegarkach na rękę, w dziecięcych zabawkach, telefonach komórkowych, aparatach fotograficznych, pilotach do sprzętu RTV. Często nie zdając sobie sprawy z ich szkodliwości dla środowiska, Mają szczególne silne działanie toksyczne dla organizmów żywych.
      Dzieci i rodzice bardzo zaangażowali się w tą zbiórkę.

Wspólnie zebraliśmy 15936 sztuk baterii.
      I miejsce - Amelia Cichoń - 4651sztuk
      II miejsce Ksawery Cichoń - 3002 sztuki
      III miejsce - Maja Warchoł 1275 sztuk
      Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle.Galeria:

Dzień Pustego Przedszkola 2022

14.06.2022 10:52
      Dzień Pustego Przedszkola jak sama nazwa mówi, to dzień, w którym na próżno wypatrywać w przedszkolnych murach naszych przedszkolaków.
      Ten właśnie dzień - 10 czerwca 2022 roku, cała społeczność przedszkolna spędziła w wyjątkowo atrakcyjny sposób w przedszkolnym ogrodzie.
      Ciekawe, co podczas naszej nieobecności w przedszkolu robiły nasze zabawki ? 🙂
      My natomiast bawiliśmy się tak - sami zobaczcie:

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu.

02.06.2022 13:04
      Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji, tym bardziej, że dzień dziecka świetowaliśmy dwa dni:) .
      To był wspaniałe dwa dni, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej:

Teatrzyk kukiełkowy "Maciuś Strażak"

17.05.2022 08:40
      W dniu 13 maja dzieci przedszkolne uczestniczyły w teatrzyku kukiełkowym pt. "Maciuś Strażak". Spektakl opowiadał historię chłopca, który w przyszłości chciał zostać strażakiem. Głównym przesłaniem przedstawienia było uświadomienie dzieciom istniejących zagrożeń i niebezpieczeństw wynikających z ognia. Przedszkolaki ponadto miały okazję utrwalić sobie numery alarmowe. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie, a po zakończeniu występu nagrodziły aktorów głośnymi brawami.

Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej

15.05.2022 19:49
      Dzieci z grupy PLASTUSIE I BIEDRONKI wzięły udział w koncercie zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną w Jaśle. Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć i posłuchać gry na wielu instrumentach. Wielka atrakcją było też wystąpienie chóru, który śpiewał piosenki na głosy w języku polskim, łemkowskim, afrykańskim. Koncert bardzo się podobał i zakończył się brawami na stojąco.