• XXIII Edycja konkursu - Zbiórka zużytych baterii

• 14.06.2022 11:00
      • Nasze przedszkole wzięło udział w kolejnej edycji konkursu zorganizowanego przez Urząd Miasta Jasła, celem którego jest edukacja ekologiczna dzieci w zakresie właściwego postępowania z zużytymi bateriami, które są odpadami niebezpiecznymi i nie mogą być wyrzucane razem z innymi odpadami.

Baterie i akumulatory różnego typu i wielkości towarzyszą nam w każdej dziedzinie naszego życia. Znajdujemy je w małych zegarkach na rękę, w dziecięcych zabawkach, telefonach komórkowych, aparatach fotograficznych, pilotach do sprzętu RTV. Często nie zdając sobie sprawy z ich szkodliwości dla środowiska, Mają szczególne silne działanie toksyczne dla organizmów żywych.
        Dzieci i rodzice bardzo zaangażowali się w tą zbiórkę.

Wspólnie zebraliśmy 15936 sztuk baterii.
        I miejsce - Amelia Cichoń - 4651sztuk
        II miejsce Ksawery Cichoń - 3002 sztuki
        III miejsce - Maja Warchoł 1275 sztuk
        Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle.Galeria: