Kolorowe kropki, kropeczki, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

17.11.2022 12:21

15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki.   To prawdziwe święto kreatywności, talentu, odwagi i zabawy.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Przedszkolaki uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, na muchomorach, z kropki można stworzyć ciekawe rzeczy.

Misie, Biedronki i Plastusie przystąpiły do wspólnej zabawy z KROPKĄ  w roli głównej. Było opowiadanie, wierszyki, piosenki, wspólna wesoła zabawa, prace plastyczne, a nawet zupa z kropkami - szpinakowa, która dziś smakowała wyjątkowo wybornie.

Zebranie z Rodzicami w przedszkolu

12.09.2022 10:04

Zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci przedszkolnych na zebrania grupowe, które odbędą się 14 września (środa) o godzinie 16..00

Na zebraniach przekazane zostaną najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania naszego przedszkola w roku szkolnym 2022/2023.
      Prośmy (w miarę możliwości) o nieprzyprowadzanie na zabranie dzieci.

Dyrektor i Wychowawczynie.

Spotkanie adaptacyjne dla nowych przedszkolaków.

26.08.2022 12:49

Serdecznie zapraszamy dzieci nowoprzyjęte do naszego przedszkola wraz z rodzicami na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się dnia 31.08.2022r. (środa) o  godzinie 15.00

Prosimy o zabranie kapci dla dzieci na zmianę.

Pozostałe dzieci zapraszamy 1 września w godzinach 6.00 - 16-30.

Kilka ważnych informacji dla rodziców (plan dnia, wyprawka, opłaty, kontakty):

Jak ułatwić dziecku start w naszym przedszkolu

Jak ułatwić dziecku start w naszym przedszkolu autorstwa ZSM nr 1w Jaśle

Dyrektor i Nauczycielki grup

Pożegnanie przedszkola.

24.06.2022 12:14
      „W przedszkolu to ostatni dzień, rozstania nadszedł czas
      i powolutku, cicho, już opuszczamy Was.”
      Dnia 22  czerwca w sali gimnastycznej ZSM nr 1  odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola dzieci  z grupy Biedronek i Plastusiów. Wiele miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.
      Program artystyczny rozpoczęła grupa Biedronek.  Śpiew wesołych piosenek i recytowane wiersze na temat kończącego się pobytu w przedszkolu, wspólnych zabaw oraz zbliżających się wakacji były prezentacją zdobytych umiejętności. Momentem kończącym część artystyczną, był wystep  grupy  Plastusiów.  Przybyli goście nagrodzili dzieci gromkimi brawami, a na ich twarzach pojawiały się łzy wzruszenia. Po części artystycznej nadszedł czas na dyplomy i podziękowania. Każdy absolwent otrzymał dyplom ukończenia przedszkola oraz nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców.
      Pożegnania zawsze są trudne, lecz są znakiem, że zaczyna się coś nowego. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie sześciolatki wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji!
    • Certyfikat "Dzień Pustej Klasy"

23.06.2022 09:24

Nasze przedszkole otrzymało certyfikat za udział w projekcie. Celem projektu było spędzenie czasu poza ścianami przedszkola – na spacerze, na podwórku, aby codzienna edukacja zamieniła się w terenową z przygodami! Dzieci mogły wykonać wiele działań przyrodniczych, zbliżyć się do natury. Takie aktywności warto realizować również w inne dni, kiedy tylko pogoda sprzyja.