Międzynarodowy Dzień Kropki w Przedszkolu

20.09.2023 13:31
      W piątek 15 września dzieci w naszym przedszkolu świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Przesłaniem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania.

Tego dnia, ubrania dzieci i Pań wypełnione były kolorowymi kropkami. Przedszkolaki poznały genezę tego święta. Wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności- talenty. Dzieci wzięły udział w wielu kreatywnych zabawach, których bohaterem była „kropka”. Tego dnia również przedszkolaki dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w zabawkach przedszkolnych a nawet zdobią kapelusz muchomora. Na zakończenie dnia każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom upamiętniający udział w kreatywnych zajęciach.

To był wspaniały i niezapomniany dzień! Było bardzo kolorowo, „kropkowo” i radośnie.

• Pożegnanie przedszkola 2023

23.06.2023 14:25

Chociaż słońce jasno świeci

Trochę smutne są już dzieci.

Bo koniec roku, przedszkola mija czas

Teraz wakacje czekają nas!

W czwartek 24.06.2023r. odbyła się uroczystość zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie sześciolatków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice. Dzieci dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne.

Pożegnanie Plastusiów: https://photos.app.goo.gl/uJuCEj8w1p2zCTFr5

Kolejni absolwenci opuszczają mury przedszkola, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu!

Galeria Misie: https://photos.app.goo.gl/pREFaZm1B5JRTD2C6

Galeria Biedronki: https://photos.app.goo.gl/r6ocCPCkssnyQ1zN7

Jeśli tęsknota mnie ogarnie,

Kiedy już będę uczniem w szkole

To znajdę wyjście, wiem co zrobię

Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole!

Pierwsza pomoc - warsztaty dla przedszkolaków

20.03.2023 13:00

W czwartek 16 marca wszystkie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 brały udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie w formie zabawy wypełnione były merytoryczną wiedzą.

Inicjatorem i realizatorem zajęć byli: nasz pan Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle młodszy aspirant Robert Polak oraz tato naszego przedszkolaka pan Michał Gorczyca, na co dzień Ratownik Medyczny.

Warsztaty miały głównie charakter praktyczny.  Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak postępować w razie wypadku lub zagrożenia życia, co zrobić aby wezwać pomoc oraz jak poradzić sobie z opatrywaniem drobnych skaleczeń.. Dzieci poznały bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i trenowały prawidłowe ułożenie. Ćwiczyły też masaż serca i sztuczne oddychanie na specjalistycznym fantomie LED. Nie zabrakło również podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także przypomnienia jakie niebezpieczeństwa mogą występować w otoczeniu przedszkolaków.

Wszyscy „mali ratownicy” wykazali się niebywałą odwagą i wspaniałymi umiejętnościami. Zaangażowanie w oczach przedszkolaków pozwala stwierdzić, że czas poświęcony na naukę udzielania pomocy nie pójdzie na marne, a dzieci od najmłodszych lat oswajane z tą tematykę będą miały mniejsze opory wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Bardzo dziękujemy naszym przyjaciołom przedszkola- panu Robertowi i panu Michałowi za wsparcie i niezwykle rzetelnie i profesjonalnie przeprowadzone warsztaty. Dzięki wam nasze przedszkolaki  czują się bezpieczniej.

Bal karnawałowy w przedszkolu

15.02.2023 14:04
      Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tak też było u nas w dniu 14 lutego. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana itd., nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.
      W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na pamiątkowe zdjecia.
      Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Linki do galerii Google:
      Bal - ścianka