Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

15.02.2023 13:50

Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia,dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka to bardzo ważna tradycja w naszym przedszkolu. Dziadkowie bowiem to wielki skarb. To oni czynią dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym.

Niestety przez dwa lata z racji pandemii i związanych z tym ograniczeń nie mogliśmy się spotykać i wspólnie uczestniczyć w przedszkolnych wydarzeniach.

W tym roku sporo się zmieniło. Dziadkowie nie musieli już oglądać występów swoich wnuków online, tylko mogli usiąść przed wielką sceną i zobaczyć występy dzieci na żywo.

Przedszkolaki dołożyły starań, aby ten dzień był wyjątkowy. W pięknych strojach, w pięknej scenografii zaprezentowały krótkie repertuary przygotowane specjalnie dla swoich babć i dziadków. Były piosenki i tańce oraz życzenia dla babć i dziadków.

Dopełnieniem uroczystości był występ przygotowany przez uczestników Gminnego Dziennego Domu Pomocy z Osobnicy, z którymi na zakończenie cała sala zaśpiewała wesołe piosenki.

Po części artystycznej wnuczęta obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

To były wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Babciom i Dziadkom za obecność w tym szczególnym dniu oraz wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie przepysznych ciasteczek i herbatki na poczęstunek dla babć i dziadków.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Słowa mają moc!

16.01.2023 10:33
      Słowem pięknie dzielili się z przedszkolakami w minionym tygodniu uczniowie klasy 8a, którzy byli organizatorami specjalnego spotkania dla naszych milusińskich-przedszkolaków naszego przedszkola. Ósmoklasiści przygotowali inscenizację „Baśni o 12 miesiącach: Ta piękna baśń pokazuje, że warto być uprzejmym w każdej sytuacji. A złośliwość, lenistwo i zła wola nie doprowadzą do niczego dobrego. Słowa, którymi całym sercem i dużym zaangażowaniem dzielili się ósmoklasiści, dały moc w postaci szczerego uśmiechu, radości i pozytywnej energii, która towarzyszyła widzom pięknie przygotowanego  przedstawienia i na długo z widzami nimi pozostanie.

Bądźmy uważni, bądźmy ostrożni

01.12.2022 15:11
      1 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej w Jaśle. Panie zapoznały dzieci z podstawowymi przepisami ruchu drogowego, niektórymi znakami  i sygnalizatorami świetlnymi. Przedszkolaki jeździły samochodami, przechodziły przez jezdnię przestrzegając zasad ruchu drogowego.Na zakończenie spotkania oglądnęły bajkę, zaśpiewały piosenkę i otrzymały od pań kolorowanki. To było miłe i pouczające spotkanie

Przedszkolne Andrzejki

01.12.2022 14:53
      30.11.2022r. w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Dzieci przeniosły się w świat zabaw andrzejkowych. Wspólne zabawy dostarczyły wszystkim wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejną przedszkolną zabawę !