• Pierwsza pomoc - warsztaty dla przedszkolaków

• 20.03.2023 13:00
      • W czwartek 16 marca wszystkie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 brały udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie w formie zabawy wypełnione były merytoryczną wiedzą.

Inicjatorem i realizatorem zajęć byli: nasz pan Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle młodszy aspirant Robert Polak oraz tato naszego przedszkolaka pan Michał Gorczyca, na co dzień Ratownik Medyczny.

Warsztaty miały głównie charakter praktyczny.  Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak postępować w razie wypadku lub zagrożenia życia, co zrobić aby wezwać pomoc oraz jak poradzić sobie z opatrywaniem drobnych skaleczeń.. Dzieci poznały bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i trenowały prawidłowe ułożenie. Ćwiczyły też masaż serca i sztuczne oddychanie na specjalistycznym fantomie LED. Nie zabrakło również podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także przypomnienia jakie niebezpieczeństwa mogą występować w otoczeniu przedszkolaków.

Wszyscy „mali ratownicy” wykazali się niebywałą odwagą i wspaniałymi umiejętnościami. Zaangażowanie w oczach przedszkolaków pozwala stwierdzić, że czas poświęcony na naukę udzielania pomocy nie pójdzie na marne, a dzieci od najmłodszych lat oswajane z tą tematykę będą miały mniejsze opory wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Bardzo dziękujemy naszym przyjaciołom przedszkola- panu Robertowi i panu Michałowi za wsparcie i niezwykle rzetelnie i profesjonalnie przeprowadzone warsztaty. Dzięki wam nasze przedszkolaki  czują się bezpieczniej.