• Międzynarodowy Dzień Kropki w Przedszkolu

• 20.09.2023 13:31
      • W piątek 15 września dzieci w naszym przedszkolu świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Przesłaniem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania.

Tego dnia, ubrania dzieci i Pań wypełnione były kolorowymi kropkami. Przedszkolaki poznały genezę tego święta. Wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności- talenty. Dzieci wzięły udział w wielu kreatywnych zabawach, których bohaterem była „kropka”. Tego dnia również przedszkolaki dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w zabawkach przedszkolnych a nawet zdobią kapelusz muchomora. Na zakończenie dnia każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom upamiętniający udział w kreatywnych zajęciach.

To był wspaniały i niezapomniany dzień! Było bardzo kolorowo, „kropkowo” i radośnie.