• Kolorowe kropki, kropeczki, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

• 17.11.2022 12:21
      • 15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki.   To prawdziwe święto kreatywności, talentu, odwagi i zabawy.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Przedszkolaki uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, na muchomorach, z kropki można stworzyć ciekawe rzeczy.

Misie, Biedronki i Plastusie przystąpiły do wspólnej zabawy z KROPKĄ  w roli głównej. Było opowiadanie, wierszyki, piosenki, wspólna wesoła zabawa, prace plastyczne, a nawet zupa z kropkami - szpinakowa, która dziś smakowała wyjątkowo wybornie.