• Kolorowe kanapki w IIb

• 19.11.2018 09:48
        • W bieżącym tygodniu klasy: 1a, 2a i 2b przygotowywały pyszne, kolorowe kanapki. Dzieci przyniosły z domu różnego rodzaju pieczywo, sery, twarogi, jajka, wędlinę, całą barwę warzyw i zieleninę. Zwróciły uwagę na wartości odżywcze ciemnego pieczywa. Przygotowały  narzędzia kuchenne  potrzebne do wykonania kanapek: bezpieczne noże, deseczki, talerzyki i ściereczki. Wyjątkowo pięknie prezentowały się w zielonych fartuszkach. Od samego początku pamiętały o higienie rąk i zasadach higienicznego przygotowania posiłku. Po wykonaniu kanapek urządziły sobie wspólne klasowe śniadanie, które smakowało im wybornie. Podjęły decyzję, że wieczorem przygotują kanapki na kolację swoim bliskim. Zapach unoszący się po korytarzu szkolnym wzbudzał zainteresowanie starszych klas.

Zachęcamy rodziców do przygotowywania dla swoich dzieci na drugie śniadanie do szkoły domowych kanapek, zamiast kupowania drożdżówek, pączków i innego rodzaju słodkich bułeczek. Proszę zobaczyć na zdjęcia, jakie smaczne kanapki przygotowały  klasy z naszej szkoły.

Smacznego!

Koordynator Małgorzata Mroczka

Galeria: Kolorowe kanapki w IIb
        • Zdrowe śniadanie w IIa

• 19.11.2018 09:45
        • Tego dnia uczniowie mieli możliwość przygotować śniadanie w nieco innej formie niż zwykle.Najpierw wszyscy dowiedzieli się, co oznacza kulinarne pojęcie Szwedzki stoł.Potem rozpoczęły sie przygotowania.
          Każdy był odpowiedzialny za kolejny etap. Wreszcie przyszedł czas na degustację różnych warzyw, wędlin,serów i pieczywa. Każdy mógł skomponować kanapkę według własnego smaku.

To był smaczny i zdrowy dzień!!!
          Galeria:Zdrowe śniadanie w IIa

• Dobrze jemy ze szkoła na widelcu

• 19.11.2018 09:48
        • PROJEKT EDUKACJI ŻYWIENIOWO- KULINARNEJ

Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”

Zapraszam uczniów klasy 1a, 2a i 2b oraz ich rodziców do udziału projekcie: „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”. Projekt znajduje się na stroniehttp://www.szkolanawidelcu.pl

Dzieci znajdą tu dla siebie quizy, kolorowanki i przepisy kulinarne.

Rodzice w I dziale ”Nasze gotowanie” dowiedzą się, jak z dzieckiem spędzić czas na wspólnym gotowaniu.

W II dziale „ABC odżywiania” znajdą podstawowe zasady zdrowego żywienia. Oto one:

ABC ODŻYWIANIA

1. Jedzmy 4-5 posiłków dziennie (najlepiej o tych samych godzinach każdego dnia).
          2. Zaczynamy dzień śniadaniem z najbliższymi.
          3. Nie zapominamy o drugim śniadaniu.
          4. Zadbajmy o różnorodność – niech na naszych talerzach będzie kolorowo.
          5. Wybierajmy produkty sezonowe, najlepiej lokalne.
          6. Komponujmy posiłki tak, aby w każdym było warzywo lub owoc.
          7. Kiedy dopada nas niespodziewany głód, sięgajmy po orzechy, pestki, owoce i warzywa.
          8. Pijmy dużo wody.
          9. Ostatni posiłek zjadajmy 2-3 godziny przed snem.
          10. Jedzmy świadomie, w miłej atmosferze, bez pośpiechu, komputera, telewizora i innych „zakłócaczy”

A w III dziale „Filmy ze szkół”.

Koordynator akcji: mgr Małgorzata Mroczka

• "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu"

• 19.11.2018 09:39
        • Uczniowie klasy Ia, IIa i IIb biorą udział  w  Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.
          Nie od dziś wiadomo, że żywienie w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływa również na stan zdrowia w dorosłym życiu. JChcemy aby nasze dzieci prawidłowo się rozwijały i cieszyły dobrym zdrowiem do późnej starości.
          Powinniśmy więc nie tylko zadbać o jakość jego diety w okresie rozwoju, ale także zaszczepić w nich dobre nawyki na całe życie.
          Właśnie dlatego uczestniczymy w tym programie, aby pomóc  uczniom w tym trudnym i ważnym zadaniu.

Drodzy Rodzice! Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w programie i wspierania dzieci w realizacji zadań, wspólnego gotowania oraz dzielenia się z nami nowymi doświadczeniami kulinarnymi Waszej rodziny.

Więcej informacji: Dobrze jemy ze szkołą na widelcu

Koordynator programu: Małgorzata Mroczka