Dyskoteka charytatywna

31.10.2018 13:38

Dyskoteka charytatywna  - „Dzielmy się naszą radością”.

W dniu 9 października odbyła się w naszej szkole dyskoteka charytatywna z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla  chorej mamy jednej z naszych koleżanek. Uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu oraz Samorządzie Szkolnym wykazali się świetną organizacją oraz odpowiedzialnością podczas przygotowań oraz  organizacji dyskoteki, podczas której można było zakupić zimne napoje oraz galaretki przygotowane przez wolontariuszy oraz rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu byli z nami i przyczynili się do pomocy oraz organizacji zabawy i poczęstunku.

Galeria: Dyskoteka

Charytatywny kiermasz świąteczny

27.12.2017 12:14

W ramach działań w projekcie UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Uczniowie własnoręcznie przygotowali piękne ozdoby świąteczne. W akcję chętnie włączyli się również rodzice przygotowując wiele pięknych kartek, bombek, choinek, aniołków oraz wiele innych pięknych ozdób. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ogromne zaangażowanie dzieci i rodziców oraz okazane serce.
      Dzięki tej akcji charytatywnej, z której całkowity dochód zostanie przekazany dla UNICEF, pomoc otrzymają dzieci z Syrii.

Za ogromne zaangażowanie w akcję, okazane serce BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
      Galeria: Kiermasz świąteczny

Bierzemy udział w projekcie „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”.

20.12.2017 10:32

Nasza szkoła przyłączyła się do  działań UNICEF na rzecz dzieci z Syrii.

Celem projektu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” jest:

•  Pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka
      •  Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego,
      •  Zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i kocy dla dzieci z Syrii

Galeria zdjeć: Spraw aby dzieci z Syrii przetrwały Zimę

Projekt składa się z dwóch część:

1. Zajęcia edukacyjne – dzięki nim dzieci  będą miały unikalną możliwość obejrzenia materiałów filmowych nagranych przez polską ekipę UNICEF, która odwiedziła Syrię wiosną tego roku. Wraz z Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF Robertem Korzeniowskim będą świadkami dramatu, jaki toczy się w tym regionie. Z kolei obóz dla uchodźców syryjskich w Jordanii odwiedził drugi Ambasador – Artur Żmijewski. Historie spotkanych tam dzieci i ich rodzin chwytają za serce.

2. „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” – w ramach akcji wszystkie placówki, które zaangażują się w akcję zorganizują imprezę połączoną ze zbiórką charytatywną na rzecz dzieci z Syrii. Zimowa impreza pod hasłem „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” ma na celu uświadomienie społeczności szkoły i zaproszonym gościom niezwykle trudnej sytuacji dzieci w Syrii. Dzięki zbiórce charytatywnej, która zostanie zorganizowana przez szkoły, UNICEF dotrze z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin.

Paczka na Gwiazdkę dla dzieci z Oddziału Hematologii i Onkologii szpitala w Prokocimiu

27.12.2017 12:27
      Nasi wolontariusze spieszą z pomocą tym razem do dzieci których los bardzo ciężko doświadczył. Walka z trudnym przeciwnikiem jakim jest nowotwór jest walką o życie. Chcemy aby na twarzach tych dzieci, które zmagają się z bólem i cierpieniem chociaż na chwilę pojawił się uśmiech.
      Niech te upominki sprawią Wam radość.
      Małym pacjentom życzymy dużo zdrowia.

Misie Ratownisie – zebraliśmy ich prawie 1000 !

30.11.2017 12:23

W naszej szkole wolontariusze wraz z uczniami całej szkoły chętnie włączyli się w akcję Misie Ratownisie, której efektem było zebranie prawie 1000 misiów.
      Zostały one przekazane w dniu 28.11.2017r. na ręce pani poseł Joanny Frydrych dla jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego oraz innych służb, które służą pomocą dzieciom.
      Kolorowa misiowa galeria zdjęć:

Miś – symbol łagodności, opiekuńczości, pocieszyciel w trudnych chwilach, uosobienie domowego ciepła, bezpieczeństwa. Dzieci chętnie biorą tę zabawkę w ramiona, wypłakują się w nią, uwielbiają z nią zasypiać.

Miś Ratowniś będzie takim wsparciem w najtrudniejszych chwilach, dla dzieci po wypadkach oraz w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń losowych.

Wiersz o Misiu Ratownisiu

Misiu, misiu, mój kochany

w świat ty idziesz, bądź oddany

dla tych dzieci, tych malutkich

dla tych wszystkich dzieci smutnych

których życie doświadczyło

coś smutnego się zdarzyło

ty ich pociesz, przytul wtedy

by nie czuły już swej biedy

by ich serce znów się śmiało

aby dziecko nie płakało.

Misiu, misiu mój kochany

w twoim życiu dzisiaj zmiany

wóz strażacki twoim wozem,

a pan strażak twoim wodzem

ty go słuchaj mój kochany

bo pan strażak jest oddany

swojej pracy, służy ludziom

przy nim misie się nie nudzą.

Już nie będziesz zwykłym misiem

ale Misiem Ratownisiem!

Misiu, misiu mój kochany

podaj łapkę, się żegnamy

daj buziaka na osłodę

i zaczynaj swą przygodę

będziesz teraz bohaterem

ze strażakiem przyjacielem

ruszaj w drogę mój kochany

bądź pomocny, bądź oddany.

Autor: Katarzyna Borowiec

Za wszystkie misie z całego serca: DZIEKUJEMY!