• Bierzemy udział w projekcie „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”.

• 20.12.2017 10:32
      • Nasza szkoła przyłączyła się do  działań UNICEF na rzecz dzieci z Syrii.

Celem projektu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” jest:

•  Pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka
        •  Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego,
        •  Zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i kocy dla dzieci z Syrii

Galeria zdjeć: Spraw aby dzieci z Syrii przetrwały Zimę

• Projekt składa się z dwóch część:

1. Zajęcia edukacyjne – dzięki nim dzieci  będą miały unikalną możliwość obejrzenia materiałów filmowych nagranych przez polską ekipę UNICEF, która odwiedziła Syrię wiosną tego roku. Wraz z Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF Robertem Korzeniowskim będą świadkami dramatu, jaki toczy się w tym regionie. Z kolei obóz dla uchodźców syryjskich w Jordanii odwiedził drugi Ambasador – Artur Żmijewski. Historie spotkanych tam dzieci i ich rodzin chwytają za serce.

2. „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” – w ramach akcji wszystkie placówki, które zaangażują się w akcję zorganizują imprezę połączoną ze zbiórką charytatywną na rzecz dzieci z Syrii. Zimowa impreza pod hasłem „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” ma na celu uświadomienie społeczności szkoły i zaproszonym gościom niezwykle trudnej sytuacji dzieci w Syrii. Dzięki zbiórce charytatywnej, która zostanie zorganizowana przez szkoły, UNICEF dotrze z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin.