Warsztaty z sędzią Anną Maria Wesołowską

17.04.2024 15:30
      16 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach z panią sędzią Anną Marią Wesołowską. Pani Anna Maria Wesołowska- prawniczka, sędzia w stanie spoczynku, inicjatorka programu uczestniczenia młodzieży w rozprawach sądowych jako formy edukacji prawnej, osobowość telewizyjna, znana z serialu ” Sędzia Anna Maria Wesołowska” poruszyła temat odpowiedzialności nieletnich w świetle obowiązujących ustaw. Mówiła także o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi we współczesnym świecie. Przypomniała uczniom ich obowiązki wobec rodziny i szkoły. Ochotnicy- przyszli prawnicy, mogli przymierzyć togę pani sędzi, a także potrzymać łańcuch sędziowski. Na koniec, pani sędzia wręczyła dzieciom zdjęcia z autografem. Pozwoliła też sfotografować się ze wszystkimi klasami obecnymi na spotkaniu.

Śniadanie wielkanocne w kl.II a

28.03.2024 08:49

W ostatnim dniu przed świąteczną przerwą rodzice uczniów kl. II zorganizowali wielkanocny poczęstunek. Na pięknie przystrojonym stole, nie zabrakło jajek, wędlinki, zielonej rzeżuchy, pomidorków, ogórków oraz słodkości. Podzieliliśmy się jajeczkiem, złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych i i wydarzeniach z życia Pana Jezusa związanych z Triduum Paschalnym.

Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych Świąt oraz mokrego dyngusa.
      naszym kochanym rodzicom jeszcze raz dziękujemy za pyszne śniadanko

Warsztaty rękodzieła w kl.2a

14.03.2024 12:38

Na dzisiejszych warsztatach uczniowie klasy II wykonali wielkanocnego zajączka z tekturki oraz sznurka jutowego. Warsztaty przeprowadziła mama naszej koleżanki Judyty, pani Andżelika Pykosz, której jeszcze raz dziękujemy.

Ozoboty do roboty! Czyli ciekawe, “zakodowane” lekcje informatyki w kl. II

14.03.2024 12:28

W ramach lekcji informatyki klasa II realizuje Ogólnopolski program pt. “Uczymy dzieci programować”. Dzisiejszy temat to “Zakodowane słoneczko z wykorzystaniem robotów Ozobot”.
      Programowanie za pomocą kolorów to kolejna umiejętność, którą uczniowie klas młodszych rozwijają w ramach zajęć komputerowych. Wyposażeni w kolorowe pisaki i czternaście Ozobotów rozwiązują łamigłówki logiczne, ale też utrwalają zagadnienia omawiane w ramach zajęć edukacji wczesnoszkolnej (np. doskonalą rachunek pamięciowy, wyrabiają czujność ortograficzną czy kształtują orientację w schemacie własnego ciała, w przestrzeni i na kartce papieru).
      Każde zadanie wymaga zaprogramowania drogi oraz ruchów Ozobota w określony sposób, wykorzystując tabelę kolorowych kodów. Umieszcza się je na trasie narysowanej samodzielnie lub wydrukowanej wcześniej i dzięki nim Ozoboty skręcają, przyspieszają lub zwalniają, wirują, liczą punkty, zawracają, itd. Każde zadanie można więc wykonać off-line - bez użycia komputerów. Według zaproponowanego scenariusza, dzieci zakodowały przy pomocy  Ozobota dobry dzień. Uzupełniały trasę dla robota odpowiednimi kodami, zgodnie z podanymi warunkami. Następnie same wymyśliły i zakodowały drogę, która ma pokonać. Wykazały się kreatywnością i precyzyjnością.

Walentynki w 2a

15.02.2024 11:40

W  klasie II a  Dzień Św. Walentego upłynął w przyjacielskiej atmosferze. Od samego rana panował w klasie świąteczny nastrój. Sala była pięknie udekorowana, a większość dzieci miało na sobie czerwony strój. Uczniowie przygotowali serduszka, liściki, życzenia lub małe prezenty dla osób, które wcześniej wylosowali. Uśmiech na twarzy i rozpromienione buzie świadczyły o tym, że otrzymane liściki i upominki  sprawiły wiele przyjemności . Zajęcia edukacyjne w tym dniu w całości "kręciły się " wokół walentynek. Była krzyżówka, kodowanie, odczytywanie zaszyfrowanych zdań z wykorzystaniem szkolnych tabletów.

Każde dziecko starało się  być miłe dla innych. Miłe słowa, uśmiech i życzliwość nic nie kosztują, a poprawiają humor i sprawiają, że w klasie panuje miła atmosfera.

To był wspaniały, pełen serdeczności dzień.  Szkoda, że walentynki nie są przez cały rok...